امروز: چهارشنبه 01 آبان 1398 برابر با 23 اکتبر 2019

ابلاغ شیوه‌نامه اعطای تسهیلات کم بهره برای نوسازی مسکن در گیلان

  • چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی گیلان از ابلاغ شیوه نامه اعطای تسهیلات کم بهره مشارکت مدنی و ودیعه اسکان موقت جهت بهسازی و نوسازی مسکن خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس, رضا علی نیا  با اعلام اینکه شیوه نامه اعطای تسهیلات کم بهره مشارکت مدنی و ودیعه اسکان موقت جهت بهسازی و نوسازی مسکن ابلاغ شد گفت : این تسهیلات در محلات هدف بازآفرینی شهری و شهرهای دارای محدوده بافت فرسوده استان به متقاضیان غیر حرفه ای و نیز سازندگان حرفه ای مشروط به رعایت ضوابط و مقررات طرح تفضیلی و عدم حذف پارکینگ پرداخت می شود.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه میزان سقف تسهیلات مشارکت مدنی در شهر رشت و سایر شهرهای دارای محدوده مصوب بافت فرسوده استان در سال ۹۸ مبلغ ۴۰ میلیون تومان  با نرخ سود ۹ درصد تعیین شده افزود : امکان افزایش سقف تسهیلات برای متقاضیان غیر حرفه ای به ترتیب به میزان ۱۰ و ۲۰ میلیون تومان ، برای سازندگان حرفه ای دارای صلاحیت به میزان ۳۰ و ۴۰  میلیون تومان و در صورت استفاده از فناوریهای نوین توسط سازندگان حرفه ای به میزان ۶۰ و ۵۰ میلیون تومان وجود دارد و نرخ سود مازاد تسهیلات اعطایی ۱۸ درصد خواهد بود .

علی نیا در ادامه ضمن دعوت از مردم و توسعه گران جهت مشارکت در بهسازی و نوسازی مسکن خاطرنشان کرد :  بانک مسکن حسب درخواست متقاضیان نسبت به تقسیط اصل و فرع تسهیلات مشارکت مدنی از محل منابع داخلی بانک حداکثر به مدت ۱۲۰ ماه ( ۱۰ سال ) با احتساب دوران مشارکت ( ۳۰ ماه ) با نرخ و سقف تسهیلات فروش اقساطی مصوب شورای پول و اعتبار اقدام خواهد نمود .

وی در پایان تصریح کرد : پرداخت تسهیلات در محلات اولویت دار بازآفرینی شهری به ساختمانهای مسکونی احداثی با حداقل ۴ واحد و در سایر محلات هدف بازآفرینی شهری به ساختمانهای مسکونی احداثی با حداقل ۶ واحد صورت خواهد پذیرفت .

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 20840

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی