امروز: شنبه 05 مهر 1399 برابر با 26 سبتامبر 2020

  • با موافقت رئیس جمهور انجام می شود؛
اعطای ۲ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان اعتبار به واحدهای تولیدی

  • پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وزیر کار با اشاره به تصویب برنامه اشتغال در کمیسیون تخصصی شورای اشتغال گفت: با تصویب این برنامه توسط رئیس جمهور ۲ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید به واحدهای تولیدی اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمد شریعتمداری، از تصویب برنامه اشتغال سال 98 در کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال خبر داد و گفت: در صورتی که این برنامه به تصویب رئیس جمهور برسد 2 هزار و 520 میلیارد تومان اعتبار از محل بودجه عمومی و محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸ کل کشور در حوزه فعالیت های مربوط به کمک های فنی و تخصصی و پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی برای صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید اختصاص می یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: از سویی 25 هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانکی استفاده خواهد شد.

شریعتمداری ادامه داد: اقدامی که در هفته جاری انجام دادیم اعلام اسامی دریافت کنندگان وام با تسهیلات 4، 6 و 10 درصد به صندوق توسعه ملی بود که تمامی مردم در جریان باشند که در هر استان چه تعدادی اشخاص با چه میزان وام برای ایجاد چه میزان از اشتغال و چه مقدار از منابع ارزان قیمت بهره گرفتند تا نظارت عمومی هم بر فعالیت های خوبی که در این زمینه آغاز شده به عمل آید و مسیر شفافیت ادامه یابد.

وی یادآور شد: در دوره دوم این وام ها که از ماه جاری ارائه آنها آغاز خواهد شد منابع جدیدی از محل صندوق توسعه ملی یعنی مابقی آن 750 میلیون دلاری که در گذشته به حساب واریز شده بود واریز خواهد شد و با این روش جدید از ابتدا اسامی افرادی که از منابع صندوق برای فعالیت های اشتغال زایی در مناطق روستایی و بخش های زیر 10 هزار نفر بهره می برند در سایت قرار می گیرد.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 20859

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی