امروز: سه شنبه 08 مهر 1399 برابر با 28 سبتامبر 2020

مکلف شدن مراکز درمانی و مطب های پزشکان به نصب پایانه فروشگاهی

  • سه شنبه, 07 خرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مکلف شدن تمام مراکز درمانی و مطب های پزشکان به پایانه فروشگاهی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس زهره تیموری ، از مکلف شدن تمام مراکز درمانی و مطب های پزشکان به پایانه فروشگاهی خبر داد و گفت: با عنایت به بخشنامه ابلاغی از سوی معاونت درمان وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی، به موجب مقررات بند “ک” تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، تمامی مراکز درمانی اعم از دولتی،خصوصی، وابسته به نهاد های عمومی غیر دولتی، نیروهای مسلح، خیریه ها و نیز مطابق بند (ی) همین تبصره تمامی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صادر شده است، مکلفند در چارچوب آیین نامه تبصره (۲) و ماده (۱۶۹) قانون مالیات های مستقیم مصوب ۳ اسفند ۱۳۶۶و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از ابتدای سال جاری از پایانه فروشگاهی استفاده کنند .

وی ادامه داد: به موجب این ابلاغیه تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان موظف به نصب پایانه فروشگاهی (دستگاه کارتخوان) می باشند و چنانچه در بازدید های میدانی صورت گرفته توسط تیم های بازرسین نظارت بر درمان خلاف این موضوع رویت شود با فرد خاطی و یا مراکز درمانی برابر قانون برخورد خواهد شد.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به پزشکان و مراکز درمانی که تاکنون از پایانه های فروشگاهی (دستگاه کارتخوان) در محل کار خویش استفاده نکرده اند توصیه کرد، در اسرع وقت نسبت به تهیه و نصب سامانه فروشگاهی (کارتخوان ) اقدام کنند

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 20957

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی