امروز: دوشنبه 25 آذر 1398 برابر با 16 دسامبر 2019

زکات فطریه اعلام شد

  • چهارشنبه, 15 خرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده ولی فقیه در گیلان اعلام کرد: فطریه هر نفر بر اساس قوت غالب نان ۸هزار تومان، برنج خارجی ۲۴هزار تومان و برنج ایرانی ۶۰هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، آیت اله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: بر اساس هماهنگی‌هایی انجام شده با دفتر مقام معظم رهبری و آیات عظام، زکات فطریه هر فرد که قوت غالب اش نان است بر اساس قیمت ۳ کیلوگرم گندم ۸هزار تومان محاسبه می‌شود.
وی افزود: زکات فطریه افرادی که قوت غالب آن‌ها برنج خارجی است با محاسبه هر کیلوگرم ۸هزار تومان، ۲۴هزار تومان تعیین شده است.
فلاحتی گفت: زکات فطریه افرادی که قوت غالب شان برنج ایرانی است با احتساب هر کیلوگرم ۲۰هزار تومان، ۶۰هزار تومان اعلام شده است.
امام جمعه رشت افزود: کسانیکه هم نان و هم برنج مصرف می‌کنند باید نیمی از زکات فطریه را بر اساس قیمت گندم و نیمی دیگر را برنج محاسبه کنند مثلا در یک خانواده ۲ نفره فطریه یک نفر بر اساس قیمت گندم ۸هزار تومان و فطریه نفر دیگر بر اساس برنج خارجی ۲۴هزار تومان و بر اساس برنج ایرانی ۶۰هزار تومان محاسبه می‌شود.
آیت الله فلاحتی تاکید کرد: مردم روزه دار باید تا حد امکان تا قبل از اقامه نماز عید فطر، فطریه خود را کنار بگذارند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21007

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی