امروز: شنبه 30 شهریور 1398 برابر با 21 سبتامبر 2019

برخورداری ۸۳۰ نفر از طرح ضیافت الهی بقاع متبرکه گیلان

  • دوشنبه, 20 خرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از بهره مندی ۸۳۰ هزار نفر از طرح ضیافت الهی بقاع متبرکه گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به برگزاری طرح ضیافت الهی در ۴۲۰ بقاع متبرکه گیلان، گفت: ۸۳۰ هزار نفر از مجاوران و زائران از این طرح بهره‌مند شدند.

وی، با بیان اینکه طرح ضیافت الهی، کار ویژه فرهنگی سازمان اوقاف در ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در ۴۲۰ بقعه متبرکه استان گیلان اجرا شد، افزود: در اجرای این طرح ۳۵ مبلغ اعزامی از قم و ۱۳۴ روحانی بومی با اوقاف گیلان همکاری داشتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: طرح ضیافت الهی با هدف ایجاد فضای معنوی در جامعه، ترویج مفاهیم قرآنی، ایجاد فضایی برای انس با قرآن و اجرای نیات واقفان در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

حجت الاسلام ستار علیزاده افزود: برگزاری محافل انس با قرآن کریم، برپایی جلسات قرائت و تفسیر قرآن کریم مهمترین بخش طرح ضیافت الهی است.

وی، با اشاره به فعال بودن ۳۰۸ کلاس آموزش قرآن کریم و طرح تربیت حفظ در بقاع متبرکه گیلان، گفت: در ماه رمضان امسال ۱۱۶ محفل جزء خوانی روزانه قرآن کریم در بقاع متبرکه گیلان برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: برجسته‌ترین محفل جز خوانی که به همت اوقاف گیلان در آستان خواهر امام رشت برگزار که از شبکه استانی باران به صورت زنده پخش شد.

حجت الاسلام ستار علیزاده، با بیان اینکه ۲۲۴ هزار نفر از محافل ترتیل خوانی و جز خوانی بقاع متبرکه گیلان استفاده کردند، افزود: ۱۹۸ هزار نفر نیز در محافل انس با قرآن کریم بقاع متبرکه گیلان حضور پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه ۷۸ هزار نفر از زائران و مجاوران بقاع متبرکه از جلسات تفسیر بقاع متبرکه بهره‌مند شدند، گفت: اقامه نماز جماعت، مراسم دعا و مناجات و سخنرانی، احیای شب‌های قدر را از دیگر برنامه‌های طرح ضیافت الهی برشمرد و گفت: ۶۴۰ هزار نفر در مراسم لیالی قدر بقاع متبرکه گیلان شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، به برپایی ایستگاه‌های همه واقف باشیم، خیمه معرفت، غرفه‌های مشاوره خانواده، پاسخگوی به مسائل شرعی، گفتمان دینی، تصحیح قرائت نماز و کودک و نوجوان نیز در ۱۷ بقعه شاخص مجری طرح ضیافت الهی در گیلان اشاره کرد و افزود: ۵۲۰۰ کودک با حضور در غرفه کودکان خیمه‌های معرفت، ضمن بازی، مبانی اسلامی را متناسب با سن خود فرا گرفتند.

حجت الاسلام ستار علیزاده گفت: ۵۹۳ مورد مشاوره مذهبی و خانوادگی هم در خیمه‌های معرفتی که در قالب طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه برپا شد، ثبت شده است.

وی از برپایی ضیافت افطاری ساده در ۴۲ بقعه متبرکه مجری طرح ضیافت الهی خبر داد و گفت: ۶۴ هزار نفر از روزه داران گیلانی وغیر گیلانی مهمان این ضیافت‌های ساده افطاری بودند که از محل نیات واقفان خیراندیش و کمک‌های مردمی در هشت شهر گیلان برپا شده بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، با بیان اینکه ۲۱ بقعه متبرکه گیلان نیز شب‌های قدر اقدام به توزیع وعده سحری کرده و ۳ هزار و ۶۳۰ نفر از این اقدام بهره‌مند شدند، تصریح کرد: در مجموع ۸۳۰ هزار نفر از زائران و مجاوران از برنامه‌های مختلف طرح ضیافت الهی بقاع متبرکه گیلان بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21038

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی