امروز: شنبه 30 شهریور 1398 برابر با 21 سبتامبر 2019

توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد 98 از امروز

  • دوشنبه, 20 خرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

توزیع ­کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان برای دریافت کارت باید به سایت اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.
حسین توکلی افزود: ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب در این آزمون نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۳۰۸ هزار و ۵۴ نفر زن و ۳۰۶ هزار و ۸۲۹ نفر مرد هستند.
وی گفت: آمار داوطلبان این آزمون در مقایسه با پارسال ۱۲۱ هزار و ۵۰۲ نفر کاهش داشته است.
توکلی افزود: در آزمون امسال ۴۰ هزار و ۶۶۹ داوطلب علاوه بر انتخاب کد رشته امتحانی اول، علاقه مندی خودشان را برای شرکت در کد رشته امتحانی دوم نیز اعلام کرده اند.
وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد در ۶ گروه آزمایشی و ۱۳۱ کدرشته امتحانی برگزار می‌شود گفت: در گروه علوم انسانی ۳۸۵ هزار و ۶۴۰ داوطلب، در گروه علوم پایه ۳۳ هزار و ۶۷۸ داوطلب، در گروه فنی و مهندسی ۱۳۰ هزار و ۴۰۶ داوطلب، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۷ هزار و ۸۵۱ داوطلب، در گروه هنر ۴۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب و در گروه دامپزشکی هزار و ۳۹۵ داوطلب نام نویسی کرده اند.
توکلی افزود: داوطلبانی که در ۲ کدرشته امتحانی نام نویسی کردند باید در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون از سایت اینترنتی سازمان سنجش، ۲ کارت ورود به جلسه آزمون دریافت و از آن نسخه چاپی (پرینت) دریافت کنند.
وی گفت: این آزمون در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ خرداد در ۷۷ شهرستان و ۱۶۲ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.
توکلی افزود: همزمان با این آزمون مرحله نخست بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی نیز برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در اواسط تیر منتشر خواهد شد گفت: پس از اعلام نتایج اولیه داوطلبان باید برای انتخاب رشته‌های تحصیلی اقدام کنند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: این آزمون برای پذیرش دانشجو در همه دانشگاه‌های دولتی، غیر دولتی، مؤسسات آموزش عالی غیر انتفاعی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21039

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی