امروز: پنج شنبه 14 آذر 1398 برابر با 05 دسامبر 2019

  • رییس بنیاد فرهنگی شیون فومنی خبر داد:
روزهای سخت و دشوار هنرمند گیلانی در بستر بیماری

  • یکشنبه, 26 خرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرهاد پاک سرشت کاگردان تئاتر و سینما، نویسنده و شاعر، به دلیل بیماری صعب العلاج چند سالی در بستر بیماری است. در حال حاضر این هنرمند گیلانی با بستری در یکی از بیمارستان های رشت روزهای سخت و دشواری را سپری می کند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، حامد فومنی رییس بنیاد فرهنگی شیون فومنی بیان نمود: پس از اطلاع از وضعیت نامساعد بیماری آقای فرهاد پاک سرشت طی تماس با خانواده این کارگردان تئاتر و تلویزیون مطلع شدم ایشان به دلیل وخامت بیماری به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده و متاسفانه در شرایط مساعدی بسر نمی برد.
وی در ادامه گفت: در راستای رسالت، تکالیف و اهداف فرهنگی بنیاد شیون فومنی مبنی بر حمایت و صیانت از اهالی فرهنگ‌ و هنر، در آغاز با مذاکره با پیشکسوت تئاتر و سینما- استاد انوش نصر- و پس از آن با دکتر افشین عموزاده رییس خانه ی تئاتر گیلان خواستار همدلی و هم آوایی اهالی هنر و فرهنگ گیلان‌ گردیدم که استقبال این بزرگواران را در پی داشت و مقرر گردید با پیگیری رییس خانه ی تئاتر گیلان این مهم در دستور کار قرار گیرد.
حامد فومنی در خاتمه بیان نمود: امید است متولیان فرهنگ و هنر استان گیلان با مساعدت و عنایت بیش از پیش نسبت به رفع موضوعات درمانی آقای فرهاد پاک سرشت که از توان خانواده ی این هنرمند گرامی خارج است اهتمام ورزیده تا شاهد تسریع در بهبود سلامتی این کارگردان‌ تئاتر و تلویزیون‌ گیلانی باشیم.

گفتنی است فرهاد پاک سرشت متولد فرودین ۱۳۳۶ در شهرستان فومن است و دارای سوابق ارزنده ای در زمینه نویسندگی، کارگردانی تئاتر و تلویزیون و سرودن اشعار فولکلور است.

نویسندگی نمایشهای : بار دیگر باران – یک پنجره برای دیدن – شب بلند مختار – چهارشنبه خاتون – مرغابی در شب ساتچمه – اویستی – یک جای پرت، نویسندگی  فیلم نامه وکارگردان مجموعه ها و فیلم های داستانی همچون  فرشته ها نمی میرند – آن سنگ گران – مسلخ – فردا روشن است – تنگامه -خانه اجدادی – ایست – گلاب و …کارگردانی بیش از دهها نمایشنامه و اجرا در استان و خارج از استان از جمله سوابق وی است.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21085

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی