امروز: سه شنبه 29 مرداد 1398 برابر با 20 آگوست 2019

پسماند و فاضلاب دو معضل اصلی شهر رشت هستند/لزوم تشکیل اتاق اندیشه ورز در شهرداری رشت

  • یکشنبه, 26 خرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده ولی فقیه در گیلان وجود طرح و برنامه ریزی در مدیریت حوزه شهری را مهم عنوان کرد و گفت: پسماند و فاضلاب دو معضل اصلی شهر رشت هستند که باید برای حل آن برنامه داشت.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح یکشنبه در دیدار با ناصر حاج محمدی شهردار جدید رشت که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان انجام شد با اشاره به ویژگی‌های یک مدیر موفق، اظهار کرد: بینش و فهم بالای مدیریتی از ملزومات موفقیت یک مدیر است.

وی در ادامه با اشاره به سابقه مدیریت شهردار جدید در حوزه‌های مختلف، افزود: چنین مدیری به دلیل تجربه و سابقه مدیریتی دیگر نیازمند داشتن نگاه عمیق به مسائل نبوده هر چند که باید موقعیت بومی و جغرافیای منطقه جدید را به دقت مورد تحقیق و بررسی قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق و بلند مدت برای توسعه و ایجاد تغییر و تحول در مدیریت شهری، گفت: وجود طرح و برنامه ریزی برای انجام امور بسیار مهم و حائز اهمیت بوده و زمینه را برای کسب موفقیت فراهم می‌کند.

لزوم تشکیل اتاق اندیشه ورز در شهرداری رشت

وی وجود خلاقیت و نوآوری، داشتن اتاق اندیشه ورز و برنامه ریز و کسب مشاوره در امور در حوزه مدیریتی را لازمه یک مدیریت موفق عنوان کرد.

امام جمعه رشت در ادامه با بیان اینکه در حوزه مدیریت شهری باید به مسائلی همانند ترافیک، وضعیت کوچه‌ها، پسماند، رودخانه‌های شهر و آب‌بندان‌های کوچک شهر توجه بیشتری شود، افزود: یکی از نیازهای مدیریت خوب در حوزه شهری شناخت اولویت‌های در حوزه شهری است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت دو رودخانه گوهررود و زرجوب و همچنین پسماند سراوان را مهم‌ترین معضلات زیست محیطی شهر رشت عنوان کرد و گفت: روند توسعه شهر رشت بعد از پیروزی انقلاب بسیار خوب بوده اما هنوز در برخی مناطق نیازمند توجه بیشتر هستیم.

آیت فلاحتی همچنین خواستار جذب سرمایه گذار در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگری شد و بیان کرد: برای رسیدن به هدف و ایجاد تحول و توسعه نیازمند همدلی و همکاری هستیم لذا در شهرداری رشت باید به این توجه بیشتری شود.

وی در ادامه با اشاره به تراکم نیروی کار در شهرداری رشت، تأکید کرد: پرنسل شهرداری مطالباتی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

نظارت مردم بر عملکرد شهرداری سبب سرعت بخشیدن به اجرای برنامه‌ها می‌شود

شهردار رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های بنده در حوزه مدیریت شهری تعامل با همه مسئولان و دستگاه‌ها است، اظهار کرد: ائمه جمعه نیز باید در اجرای برنامه‌های شهرداری به این سازمان کمک کرده و به عنوان بازوی کمکی شهردار عمل کنند.

ناصر حاج‌محمدی با بیان اینکه مردم باید در اجرای برنامه‌های شهرداری نظارت کنند، افزود: وجود نظارت و مطالبه گری از سوی مردم سبب سرعت اجرای پروژه‌ها و توسعه شهری خواهد شد.

وی به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار شهر رشت برای توسعه اشاره و بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با همدلی و همکاری همه مسئولان و دستگاه با مدیریت شهری رشت این شهر را به جایگاه اصلی خود برسانیم.مهر

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21086

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی