امروز: پنج شنبه 25 مهر 1398 برابر با 17 اکتبر 2019

بسیاری از مشکلات شهرداری ها با تصویب قانون درآمد پایدار شهرداری حل می شود

  • جمعه, 31 خرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

ناصر حاج محمدی شهردار رشت شصت و سومین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها بحث تامین منابع مالی پایدار را یکی از مشکلات شهری خواند و گفت: اگر روسای نمایندگان مجلس را مجاب کنیم که قانونی که بیش از یک سال پیش به عنوان لایحه درآمد پایدار شهرداری به صحن رفته و در حال خاک خوردن است را به تصویب برسانند بسیاری از مشکلات شهرداریها مرتفع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، شهردار رشت فقدان منابع مالی پایدار را یکی از مهم ترین معضلات مدیریت شهری خواند و یادآور شد: امروز دیگر مردم نمیتوانند از طریق فروش تراکم و درآمدهای غیرقانونی آینده شهر را به مخاطره بیاندازند.

حاج محمدی خاطرنشان ساخت: امروز اقتصاد شهری در تمامی شهرهای دنیا مبنی بر وضعیت جغرافیایی است. 

 شهر رشت منطقه ۲۳ تهران است

وی افزود: باید امروز شهر رشت را منطقه ۲۳ تهران دانست، چرا که در یک تعطیلی دو سه روزه مردم تهران در کوتاه ترین زمان ممکن به سمت شهر های شمالی به خصوص رشت گسیل می شوند.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه چشم امید اکثر شهرداریها به ۹درصد مالیات ارزش افزوده است بیان داشت: تالاب عینک و دو رودخانه زرجوب و گوهر رود از ظرفیت های بسیار مطلوب شهر رشت است.

حاج محمدی تالاب عینک را یک فرصت سرمایه مطلوب دانست و افزود: امید است بهسازی دو رودخانه در دستور کار قرار بگیرد و به عنوان یک منبع درآمد پایدار برای شهرداری رشت تبدیل شود.

شهردار رشت با اشاره به میزان بالای تولید زباله در سه استان شمالی کشور تصریح کرد: در شهر و شهرستان رشت حدود ۸۰۰ تن زباله تولید می شد. در اکثر کشورهای پیشرفته از زباله به روش های مختلف تولید ثروت می کنند بنابراین اگر ما به جای ارتقا زیرساخت های شهر به فرهنگ سازی و آموزش شهروندی توجه بیشتری داشته باشیم میتوانیم از این طلای کثیف بهره وافری ببریم.

او یادآور شد: طی هماهنگی با مدیرکل صداو سیمای گیلان در آینده نزدیک در برنامه ای مدون برآنیم تا با ارتباط چهره به چهره شهردار با مردم به جدا سازی زباله های خشک و تولید انرژی از زباله های تر به منبع پایدار دست یابیم.

ضرورت هوشمندسازی شهرها در راستای چابک سازی

حاج محمدی گفت: امید است با ایجاد نقاط گردشگری با استفاده از برنامه ریزی شاهد گسیل سرمایه گذار به شهر رشت باشیم.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه ضرورت هوشمند سازی شهرهای یاد آور شد: هوشمند سازی در چابک سازی رشت کمک شایان توجه ای خواهد کرد و امروز شهرداری رشت با جمعیت بسیار زیاد کارکنان باید ماهیانه ۱۸ میلیاردتومان حقوق پرداخت نماید.

وی گفت: اگر اقتصاد شهر رشت توسعه پیدا کند ساخت ساز بیشتر و شهرتوسعه پیدا خواهد کرد و امید است با حضور اعضای روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها در این گونه مجمع که امروز شصت و سومین اجلاس است در حال برگزاری است شصت و سه مشکل حل گردد

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21120

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی