امروز: دوشنبه 25 آذر 1398 برابر با 16 دسامبر 2019

بهره مندی حدود ۳ هزار نفر از روستائیان گیلان از آموزش‌های مهارتی

  • سه شنبه, 04 تیر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان از بهره مندی حدود ۳ هزار نفر از روستاییان استان گیلان از آموزش‌های مهارتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمد حسینی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان تصریح کرد: بر اساس نیازسنجی صورت گرفته در سال گذشته، ۲ هزار و ۲۳۰ نفر در ۵۷ روستای این استان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند.
حسینی گفت: امروزه توسعه آموزش روستایی در راستای چند منبع درآمدی کردن روستاییان، یکی از شاخص‌های عملکرد این اداره کل محسوب می‌شود که لازمه آن آموزش مناسب نیروی انسانی ماهر و کارآمد در حوزه بومگردی و صنایع غذایی وابسته می‌باشد.
وی ادامه داد: در این میان نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به عنوان ارایه دهنده خدمات آموزشی در حرفه‌های مختلف، غیر قابل انکار است. اما پیش از آموزش حرفه‌های مختلف، تعیین نیاز جامعه ضروری است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی به روستائیان بر اساس نیاز جامعه صورت گرفته است و روستائیان، پس از فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و شرکت در آزمون موفق به کسب گواهینامه مهارت شدند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21164

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی