امروز: شنبه 02 آذر 1398 برابر با 23 نوامبر 2019

  • رئیس پلیس راهور استان گیلان خبر داد:
طرح ساماندهی تردد در گذرگاه‌های عابر پیاده شهر رشت اجرا می شود

  • یکشنبه, 23 تیر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس پلیس راهور استان گیلان از اجرای ساماندهی تردد در گذرگاه‌های عابر پیاده شهر رشت خبر داد.سرهنگ محمدرضا محمدی، رئیس پلیس راهوراستان گیلان ضمن ابراز نارضایتی از وضعیت موجود گذرگاه‌های عابر پیاده در شهر رشت، با اشاره به بی‌توجهی بعضی از رانندگان به گذرگاه عابر پیاده گفت:بی‌توجهی به گذرگاه عابر پیاده بی‌احترامی به حقوق عابران است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، .سرهنگ محمدرضا محمدی، رئیس پلیس راهوراستان گیلان ضمن ابراز نارضایتی از وضعیت موجود گذرگاه‌های عابر پیاده در شهر رشت، با اشاره به بی‌توجهی بعضی از رانندگان به گذرگاه عابر پیاده گفت:بی‌توجهی به گذرگاه عابر پیاده بی‌احترامی به حقوق عابران است.

وی بی‌توجهی رانندگان به توقف در پشت خط ایست را تجاوز به حقوق عابران پیاده دانست و از برخورد جدی پلیس با این تخلف خبر داد و افزود: طرح ساماندهی تردد در گذرگاه‌های عابر پیاده شهر رشت اجرا خواهد شد.

رئیس پلیس راهور گیلان اظهار داشت: بعضی از رانندگان در برخورد با چراغ قرمز تقاطع‌ها و میادین از خط ایست عبور کرده و بر روی گذرگاه عابر پیاده توقف می‌کنند که این موضوع سبب ایجاد مزاحمت برای عبور عابران پیاده می‌شود.

سرهنگ محمدی بیان داشت: در مواردی شاهد هستیم در زمان قرمز بودن چراغ برای عابران پیاده بعضی از افراد اقدام به تردد از عرض راه می‌کنند که این موضوع ضمن تضییع حق رانندگان، نظم و انضباط ترافیک در شهر را نیز مختل می‌کند.

وی با اشاره به اجرای طرح “عابر یار ترافیک” در راستای ساماندهی وضعیت گذرگاه‌های عابر پیاده شهر رشت گفت: رعایت احترام به گذرگاه عابر پیاده از سوی رانندگان که با تذکر و اعمال قانون انجام خواهد شد و درخواست از عابران در زمان قرمز بودن چراغ برای عبور نکردن از عرض خیابان از اهداف اجرای این طرح است.

رئیس پلیس راهور گیلان با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد کشته‌های تصادفات رانندگی درون شهری به عابران پیاده اختصاص دارد، ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح شاهد سامان بخشیدن به وضعیت ترافیک و تردد عابران در شهر رشت باشیم.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21324

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی