امروز: دوشنبه 29 مهر 1398 برابر با 21 اکتبر 2019

ارائه خدمات بیمه ای تامین اجتماعی به حدود نیمی از گیلانی ها

  • دوشنبه, 31 تیر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان اظهار داشت؛یک میلیون و 231 هزار نفر معادل 48 درصد از جمعیت 2 میلیون 500 هزار نفری استان از خدمات بیمه ای بیمه تامین اجتماعی بهره می برند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، جمیل حق پرست با اشاره به ارائه خدمات تامین اجتماعی از بدو تولد تا فوت به افراد تحت پوشش افزود : بیمه شدگان می توانند با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی ، تلفن گویا و یا مراجعه حضوری به واحدهای مشاوره از خدمات این سازمان آگاه شوند.
وی پیچیدگی قوانین ، آگاهی نداشتن مخاطبان از موضوعات بیمه ای را علت افزایش مراجعات حضوری و طولانی شدن زمان ارائه خدمات اعلان کرد.
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه با الکترونیکی شدن بخشی از خدمات تامین اجتماعی 32 هزار بار مراجعه حضوری برای پرداخت حق بیمه به این نهاد کاهش یافت گفت : بیمه شدگان می توانند از طریق گوشی همراه به سوابق کاری خود دسترسی داشته باشند.
جمیل حق پرست همچنین به اجرای طرح دکتر نوربخش در سراسر کشور برای کاهش مراجعات حضوری به واحدهای اجرایی سازمان تامین اجتماعی خبر داد و افزود: مستمری 127 هزار مستمری بگیر گیلان به کارت های بانکی شان واریز می شود.
وی با اشاره به تدوین طرح هایی برای به اجرا درآمدن طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان با مشارکت کانون عالی بازنشستگان کشور گفت : بار مالی اجرای این طرح در سال اول 12 هزار میلیارد تومان است که دولت آن را تامین می کند.
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان افزود : سازمان تامین اجتماعی امسال در سراسر کشور برای حمایت از کارفرما و نیروهای شاغل یک بسته حمایتی را تعریف و به واحدهای اجرایی خود ابلاغ کرده است. 
جمیل حق پرست با اشاره به مطالبات معوقه  600 میلیارد تومانی تامین اجتماعی گیلان از کارفرماها گفت : تقسیط پلکانی بلند مدت بدهی های کارفرمایان ، بازرسی سالانه از دفاتر به جای هر 10 سال یک بار از راهکارهای ارائه شده در بسته حمایتی این سازمان است.
وی  در ادامه اعلام کرد : شهروندان می توانند با مراجعه به واحدهای اجرایی سازمان تامین اجتماعی و ارئه مدارک لازم و در صورت نداشتن مستندات سوابق با مراجعه به ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به سوابق کاری خود دسترسی یابند.
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه این استان با  25هزار زن تحت پوشش بیمه حرف و مشاغل آزاد در کشور مقام نخست را دارد افزود : بانوان می توانند با مراجعه به واحدهای اجرایی بیمه تامین اجتماعی و با توجه به شرایط سنی موجود تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار بگیرند.
جمیل حق پرست به 3 نرخ 14 ، 18 و 20 درصد بیمه زنان خانه دار اشاره کرد و     گفت : پرداخت  2 درصد از این مبلغ را دولت  پرداخت می کند و بقیه سهم بیمه شده است.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21403

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی