امروز: جمعه 04 مهر 1399 برابر با 25 سبتامبر 2020

انطباق آموزش های فنی و حرفه ای با رسته های اولویت دار طرح تکاپو/ توانمندسازی جوامع روستایی بدون دخالت تسهیلات

  • پنج شنبه, 10 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در راستای هماهنگی سیاست های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در اجرای آموزش های منطبق با رسته های اولویت دار طرح تکاپو، جلسه ای با حضور  محمد حسینی؛ مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان و حسین متقی طلب؛ کارگزار اشتغال استان گیلان ( طرح تکاپو)  برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان در این نشست  ضمن بیان سیاست های این اداره کل در ارایه اموزش های منجر به اشتغال، طرح چند منبع درامدی کردن روستاییان با هدف توسعه منابع درامدی و اشتغالزایی روستایی را تشریح کرد و بیان کرد که 25 درصد از آموزش های فنی و حرفه ای استان گیلان در سال 1398، به رسته های اشتغالزای طرح تکاپو اختصاص می یابد.

محمد حسینی افزود: بررسی ها و تعاملات با کارشناسان و فعالان حوزه اشتغال نشان می دهد که با توجه به ظرفیت ها و مزیت های استان گیلان، آموزش های روستایی نقش ویژه ای در دستیابی به توسعه پایدار و اشغالزایی استان دارد. از این رو، این اداره کل با هدف ارایه آموزش های اثربخش، با رویکرد استفاده بهینه از امکانات، سرمایه ها، ظرفیت ها و مزیت های استان، در نظر دارد طرح چند منبع درآمدی کردن روستاییان را در سال 1398 اجرا نماید.

توانمندسازی جوامع روستایی بدون دخالت تسهیلات

در ادامه کارگزار طرح تکاپو در استان گیلان، با بیان اینکه 200 روستای هدف در استان که زیرساخت های لازم برای ارایه آموزش اثربخش منتج به اشتغال را دارند در سال 98 به عنوان روستاهای کانونی انتخاب شده اند که قرار است برنامه های توسعه روستایی با محوریت رسته های اولویت دار و طبق برنامه عمل در این روستاها عملیاتی شود.

حسین متقی طلب؛ همچنین طرح قرارداد مبتنی بر تولید را به عنوان یکی از مهمترین برنامه های اشتغال دولت در روستاها بر شمرد و عنوان کرد: این طرح با هدف اتصال به بازار محصولات تولیدی کشاورزان به کمک تولیدکنندگان معتبر و ایجاد اشتغال پایدار طراحی و تدوین شده است که مراحل فراخوان، شناسایی فعالان و تنظیم قراردادهای آن هم اکنون در حال اجرا می باشد.

وی همچنین گفت: اساسا طرح تکاپو بر پشتوانه بهبود فرایندها و توجه به زنجیره ارزش محصولات بازار محور، شناسایی رسته های اولویت دار، آموزش های هدفمند، توانمندسازی جوامع روستایی و ارتقاء دانش فنی ذینفعان و ... بدون دخالت تسهیلات و هرگونه پول پاشی تاکید دارد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21520

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی