امروز: یکشنبه 17 آذر 1398 برابر با 07 دسامبر 2019

  • امام‌جمعه رشت خطاب به دولت و وزیر کشاورزی؛
باید جلوی واردات برنج گرفته شود

  • جمعه, 11 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

امام‌جمعه رشت با اشاره به قیمت برنج در استان گیلان گفت: باید جلوی واردات برنج گرفته شود یا باید برنج وارد نشود یا قبل از فروش برنج توسط کشاورزان، برنج وارداتی توزیع نشود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، آیت‌الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با اشاره به قیمت برنج در استان گیلان اظهار کرد: درست است که هزینه خرید برنج زیاد شده اما به همان میزان هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت برنج نیز زیاد شده است و جهاد کشاورزی باید تلاش کند تا از این قیمت‌ها بکاهد تا بخشی از آلام کشاورزان ما جبران شود.

وی خطاب به دولت و وزیر کشاورزی بیان کرد: باید جلوی واردات برنج گرفته شود، نمایندگان مجلس اقدامات خوبی را آغاز کردند اما اگر برنجی واردشده باید حداقل چند ماهی به کشاورزان شمال کشور مهلت داده شود یا باید برنج وارد نشود یا قبل از فروش برنج توسط کشاورزان، برنج وارداتی توزیع نشود.

امام‌جمعه رشت با اذعان به اینکه برنج با رنج به دست می‌آید، گفت: کمتر محصولی مانند برنج این‌همه زحمت دارد بنابراین باید قدر برنج‌کاران را بدانیم و زحمات آن‌ها را ارج نهیم.

فلاحتی با اشاره به وضعیت نامناسب تالاب انزلی تصریح کرد: تالابی که می‌تواند موجب توسعه گردشگری شده و برای تعدادی از جوانان شغل ایجاد کند جز اشک و آه چیزی برای ما باقی نگذاشته، بنابراین؛ از همه مسؤولان می‌خواهیم در انتخاب استاندار گیلان تسریع کرده و بیایند برای تالاب انزلی فکر چاره باشند، چراکه این تالاب می‌تواند راندمان اقتصادی و ایجاد شغل را برای جوانان بالا ببرد.

وی با اشاره به اینکه با سازمان‌دهی سازوکار تالاب انزلی می‌توانیم مانند و نیز برای گیلان رهاورد اقتصادی و جذب توریست داشته باشیم، افزود: رودخانه زرجوب و گوهرود باید حرف اول مسؤولان شهر باشد البته شهردار جدید در حال تلاش است اما باید پسماند سراوان نیز ساماندهی شود تا جلوی ویرانگری آن گرفته شود.

امام‌جمعه رشت با اشاره به خطبه ۳۱ نهج‌البلاغه بیان کرد: امیرالمؤمنین (ع) در این نامه به‌عنوان ولی الاولیا به ما درباره اهمیت تربیت فرزند خطاب به فرزند خود امام حسن مجتبی (ع) فرمودند که قلب نوجوان مانند زمین کاشته نشده است و آمادگی برای پذیرش هر بذری را دارد پس در تربیت تو شتاب کردم پیش از آنکه دلت سخت شود.

فلاحتی با بیان اینکه می‌توان جوان را به‌سوی سلامت عقیدتی و روانی کشاند، گفت: امروز قدرت‌های سلطه در تلاش برای بسترسازی جوان به‌سوی انحراف قلبی هستند.

وی با اشاره به تربیت نسل توسط امام محمدتقی (ع) خاطرنشان کرد: چند زن از خانواده خود گذشتگان و دیگران را تربیت کردند که هرکدام مبلغ تبلیغ دین شدن مانند حکیم دختر موسی ابن جعفر و حکیمه دختر امام رضا علیه‌السلام مانند زینب دختر محمد بن یحیی زنان فراوانی که برای تبلیغ اسلام کوشیده‌اند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به تلاش‌های امام جواد علیه‌السلام مبنی بر ترویج سبک زندگی اسلامی گفت: این تلاش‌ها می‌تواند برای هرکدام از ماها منشاء حرکت برای مبارزه در میدان‌ها با دشمنان دین خدا باشد.

فلاحتی با بیان اینکه هیچ‌کس از رسیدن به کمالات والا فراری نیست، خاطرنشان کرد: این خواستگاه درونی می‌طلبد تا برای انسان الگوهایی بیان شود که الگوهای کمال هستند.

وی با اشاره به آفرینش الگوهایی برای انسان و بیان الگوها در کتب آسمانی افزود: قران مملو از بیان الگوهای کمالی انسان است بنابراین داشتن روحیه کمال موجب می‌شود انسان الگو داشته و به دنبال الگو باشد.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه قدرت‌های سلطه و فاسد برای رسیدن به مقاصد خود الگوهای نامناسبی در اختیار انسان قرار می‌دهند، گفت: این الگوها چیزی جز منحرف شدن انسان در خود ندارند.

فلاحتی با اشاره به اینکه از نگاه قرآن و روایات دو مجموعه، الگوی سالم برای تعالی انسان هستند، بیان کرد: این مجموعه‌ها می‌توانند الگوی انحطاط و سقوط نیز برای نسل جوان و نوجوان باشند که این دو مجموعه خانواده و جامعه هستند.

وی با اشاره به فرمایش امام سجاد (ع) در دعای ۲۵ صحیفه سجادیه در رابطه با نقش تربیتی خانواده تصریح کرد: تربیت یک فرزند، انسان را پیر می‌کند، معنای این سخن این نیست که باید این مسؤولیت را رها کنیم بلکه باید بدانیم که انسان باید با نیروی الهی در این میدان پیروز شود.فارس

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21534

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی