امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398 برابر با 11 دسامبر 2019

  • رئیس سازمان آتش نشانی رشت؛
وجود یک ایستگاه آتش‌نشانی به ازای هر ۵۰ هزار نفر در رشت /خرید ۱۳ دستگاه خودروی آتش نشانی از آلمان

  • شنبه, 19 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس سازمان آتش نشانی رشت از خرید ۱۳ دستگاه خودروی آتش نشانی از آلمان خبر داد و گفت: از این تعداد ۶ دستگاه در ناوگان خودرویی در حال استفاده است و ۴ دستگاه در منطقه آزاد انزلی در حال ترخیض و ۳ دستگاه دیگر از آلمان بارگیری و طی ماههای آتی وارد منطقه آزاد انزلی می شود.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس بابک رمضانی در حاشیه آزمون استخدامی مشاغل آتش‌نشانی در رشت با اشاره به استقرار ۱۵ ایستگاه آتش نشانی در رشت، گفت: با توجه به جمعیت شهر رشت به ازای هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه آتش نشانی در رشت وجود دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۷۲ نیروی آتش‌نشان به شهروندان رشتی خدمات رسانی می کند، گفت: این آمار در شهر رشت باید به ۴۶۴ نیروی آتش‌نشان برسد که با جذب ۲۷ نفر جدید در این سازمان تا حدودی به استانداردهای جهانی نزدیک خواهیم شد.

رئیس سازمان آتش نشانی رشت از جذب ۶۰ آتش‌نشان دیگر در سال های آتی در این سازمان خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۲ ایستگاه آتش‌نشانی در بلوار خرمشهر و مسکن مهر رشت در دست ساخت است.

رمضانی زمان رسیدن آتش نشان به حادثه در رشت را ۴ دقیقه و ۲۷ ثانیه عنوان کرد و افزود: میانگین جهانی رسیدن آتش نشان به حریق و حوادث ۳ الی ۵ دقیقه است.

وی از خرید ۱۳ دستگاه خودروی آتش نشانی از آلمان خبر داد و گفت: از این تعداد ۶ دستگاه در ناوگان خودرویی در حال استفاده است و ۴ دستگاه در منطقه آزاد انزلی در حال ترخیض و ۳ دستگاه دیگر از آلمان بارگیری و طی ماههای آتی وارد منطقه آزاد انزلی می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی رشت خاطرنشان کرد: با ورود این خودروها به ناوگان خودرویی سازمان آتش نشانی، عمر ناوگان خودرویی در این سازمان کاهش چشمگیری خواهد داشت. این خودروها قابلیت عملیات اطفا حریق، امداد و نجات در ارتفاع با استفاده از نردبان های ۴۲، ۴۷ و ۵۵ متری دارند.

وی با اشاره به روند کمی و کیفی آزمون استخدامی مشاغل آتش‌نشانی در رشت، ادامه داد: روند برگزاری این آزمون با توجه به میزبانی جهاددانشگاهی خوب است.

رئیس سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به اهمیت برگزاری آزمون برای ورود افراد به شغل آتش‌نشانی یادآور شد: با توجه به تکنولوژی ها و فناوری های جدید نیاز است تا آتش‌نشانان دارای سطح علمی بالا باشند.ایسنا

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21613

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی