امروز: دوشنبه 05 خرداد 1399 برابر با 25 می 2020

نبود ثبات در مدیریت شهری موجب مسکوت ماندن برنامه های میان مدت و دراز مدت می شود

  • یکشنبه, 20 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس کل دادگستری گیلان اعلام کرد : فقط 300 هزار از 500 هزار خانه دارای کد پستی در رشت مجوز ساخت دارد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، رئیس کل دادگستری گیلان امروز در نشست شورای حفاظت از حقوق بیت المال گیلان با بیان اینکه ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی در مناطق حاشیه ایی شهر ، بیشتر از شهر است افزود : مشارکت دستگاه های متولی در کاهش این ناهنجاری ها می تواند تعداد ورود پرونده ها به محاکم قضایی را کاهش و خدمات شهری به شهروندان را افزایش دهد.
احمد سیاووش پور با بیان اینکه سالانه حدود 600 هزار پرونده در محاکم 26 گانه قضایی گیلان رسیدگی می شود تصریح کرد : 300 هزار فقره از این پرونده ها، جدید است که 25 درصد آن به خشونت‌ های ناشی از درگیری های لفظی و نزاع های فردی اختصاص دارد.
وی رسیدگی به موقع به معضلات شهری و برنامه ریزی برای ارائه خدمات به شهروندان را مستلزم وجود ثبات در مدیریت شهری دانست و با انتقاد از اتلاف وقت 11 ماهه برای انتخاب شهردار اضافه کرد : نبود ثبات در مدیریت شهری موجب مسکوت ماندن برنامه های میان مدت و دراز مدت توسعه و عمران شهری می شود.
رئیس کل دادگستری گیلان از آمادگی کامل دستگاه قضا برای همکاری با دستگاه‌های خدمات رسان به ویژه شهرداری رشت خبر داد و گفت : امیدواریم تشریک مساعی متولیان خدماتی و اجرایی استان، بتواند منشا خدمات اثر گذار و سازنده در دوران مدیریت جدید شهرداری مرکز استان شود
علی اوسط اکبری مقدم معاون عمرانی استانداری گیلان نیز قانون شکنی را دلیل اصلی تشدید پدیده حاشیه نشینی در رشت دانست و افزود : اغماض از قانون حتی به بهانه ی دلسوزی برای حاشیه نشینان زمینه افزایش معضلات اجتماعی، فرهنگی و عمرانی را در گذر زمان مهیا می کند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21636

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی