امروز: سه شنبه 29 بهمن 1398 برابر با 18 فوریه 2020

ممانعت از تغییر کاربری اراضی چایکاری در گیلان

  • شنبه, 26 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 رئیس سازمان چای کشور گفت: قبل از انجام هرگونه ساخت وساز در استان گیلان باید ضمن رصد دقیق فعالیت‌های این حوزه از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و چایکاری جلوگیری به عمل آید.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، حبیب جهانساز با تأکید بر نظارت مدیران ادارات چای مستقر در هر کدام از شهرستان‌های استان گیلان به امر تغییر کاربری اراضی چایکاری اظهار داشت: هرگونه اقدام جهت تغییر کاربری اراضی چایکاری در استان گیلان کاملاً رصد می‌شود و از انجام آن جلوگیری به عمل می‌آید.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه این سازمان روی بحث تغییر کاربری اراضی چایکاری استان گیلان حساس است عنوان کرد: از مدیران ادارات چای شمال انتظار داریم درصورت مشاهده تغییر کاربری اراضی چایکاری مراتب آن را حتماً به مدیریت جهاد کشاورزی مستقر در هر کدام از شهرستان‌ها گزارش دهند.

جهانساز توجه به بحث کمی وکیفی تولید چای و نظارت بر آن را از تکالیف و وظایف متولی چای کشور اعلام کرد و افزود: امسال با توجه به رضایت‌مندی چایکاران دو استان گیلان و مازندران بسیاری از آن‌ها متقاضی آبیاری تحت فشار، بهزراعی باغات، احیاء باغات رها شده و خرید ماشین‌آلات کشاورزی هستند.

انتهای پیام / 083470

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21687

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی