امروز: سه شنبه 29 بهمن 1398 برابر با 17 فوریه 2020

بهره برداری از ۶۵ پروژه راه و شهرسازی در گیلان

  • چهارشنبه, 30 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت که در هفته دولت امسال، از ۶۵ پروژه راه و شهرسازی استان بهره برداری می‌شود و میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای  این پروژه ها  بالغ بر۵۷۷میلیارد و ۵۵۸میلیون ریال است. 

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، ماکان پدرام میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای  این پروژه ها را بالغ بر۵۷۷میلیارد و ۵۵۸میلیون ریال ذکرکرد.

وی بهسازی و آسفالت ۸۴.۶۰ کیلومتر از راه های روستایی درقالب ۴۱ پروژه ، اجرای ۱۱ پروه بنای فنی، احداث  دو  راه روستایی و بهره‌برداری از ۳۹۸ واحد مسکن مهر  را از جمله  پروژه هایی عنوان کرد  که در بخش راه و شهرسازی طی هفته دولت در استان به بهره برداری می رسند.

وی با اشاره به افتتاح ۳۹۸ واحد مسکن مهر در استان  در هفته دولت گفت: این پروژه ها با هزینه ای بالغ بر ۲۸۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در هفته دولت سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی گیلان ، جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی به‌عنوان شریان‌های حیاتی نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه همه‌ جانبه به ویژه توسعه اقتصادی و مراودات تجاری  دارند و این شریان‌های حیاتی به ‌ویژه در گیلان به‌عنوان استانی توریست‌پذیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

وی با اشاره به اهمیت احداث و بهسازی راه‌های روستایی در استان افزود: گیلان به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی و همچنین تعدد روستاها می طلبد که راه های مناسبی در بخش روستایی داشته باشد، از این رو در هفته دولت بهسازی و آسفالت بیش از ۸۴.۶۰ کیلومتر محور روستایی استان به بهره برداری می رسد این در حالیست که طی سال های اخیر بهسازی و آسفالت راه های روستایی استان رشد قابل ملاحظه ای داشته تا جایی که شاخص آسفالت راه های روستایی استان به ۵۵.۵ درصد رسیده است.

به گفته پدرام ، خیز بزرگ رفع محرومیت از چهره راه‌های روستایی استان برداشته شده و می‌توان گفت اکنون با اجرای این پروژه‌های راه‌سازی بیش از هشت هزار و ۸۲۶ خانوار از راه آسفالت مناسب بهره مند شدند.

از دوم تا هشتم شهریورماه، هفته دولت نامگذاری شده است.

انتهای پیام / 083470

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21741

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی