امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

ممنوعیت خرید و فروش دام بدون پلاک

  • چهارشنبه, 06 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

هرگونه خرید ، فروش و جابجایی دام زنده بدون پلاک ، قاچاق محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت : خرید ، فروش و جابجایی دام زنده بدون پلاک در استان ممنوع است.
علی درجانی با بیان اینکه هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده سبک و سنگین بدون پلاک قاچاق محسوب می شود افزود : تفاهم نامه ای با بخش خصوصی اتحادیه دامداران استان منعقد شده تا پلاک به اندازه مورد نیاز تهیه و برای پلاک کوبی آمادگی داشته باشند.
وی گفت : دامدارانی که متقاضی پلاک کوبی هستند به تعاونی دامداران شهرستان خود مراجعه کنند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به اینکه شماره های ملی ۱۵ رقمی پلاک برای دام ها مطابق با استانداردهای بین المللی و از نوع RFID شناسایی خودکار است افزود : هدف از پلاک کوبی دستیابی به آمار واقعی دام، استقرار نظام صحیح بهداشتی در سطح کشور برای ارتقای کیفی تولیدات و کاهش ضایعات ، کنترل بازار برای دسترسی به میزان تقاضا ، عرضه تولیدات دامی و همچنین جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی سودجویان است.
علی درجانی یکی از مزایای طرح هویت گذاری دام را امکان برنامه ریزی در خصوص اصلاح نژاد دام ها در استان دانست و گفت : افزایش سرعت و دقت در امر بیمه دام استان، تسهیل در پردازش توزیع نهاده های دامی و حذف هزینه های موازی سازی شناسایی دام از دیگر مزایای این طرح است.
گیلان یک میلیون و ۲۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین دارد.
5 هزار و 55 دامدار برای نگهداری این تعداد دام 168 هزار و 409 هکتار مرتع در اختیار دارند.
گیلان حدود ۲۴۵ هزار هکتار مرتع دارد.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21813

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی