امروز: شنبه 29 شهریور 1399 برابر با 19 سبتامبر 2020

ممنوع بودن دریافت ورودی در سواحل و مناطق گردشگری

  • شنبه, 16 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون دادگستری گیلان گفت:دریافت ورودی در سواحل و مناطق گردشگری ممنوعِ و غیر قانونی است و بر اساس اصل ۴۵ قانون اساسی سواحل دریا، مراتع، جنگل و دیگر مناطق گردشگری جزو انفال عمومی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان گفت: بر اساس قانون اخذ ورودی سواحل دریا، مناطق سیاحتی، اماکن زیارتی، تفرج گاه‌ها، مناطق تاریخی، جنگل و طرح‌های سالم سازی دریا در گیلان غیرقاتونی است و با آمتخلفان برخورد می‌شود.
احمد آقایی با بیان اینکه اجرای این قانون به عنوان یکی از مطالبات دیرینه مردم گیلان است افزود: دستگاه قضا ممنوع بودن دریافت ورودی در سواحل و مناطق گردشگری را به کلیه دادستان‌های استان ابلاغ کرده است.
وی با بیان اینکه بر اساس اصل ۴۵ قانون اساسی سواحل دریا، مراتع، جنگل و دیگر مناطق گردشگری جزو انفال عمومی است گفت: انفال عمومی در اختیار حکومت اسلامی است و باید برای مصالح و منافع مردم هزینه شود. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با تأکید بر اینکه هیچ مقامی برخلاف قانون اساسی جمهوری اسلامی و حقوق شهروندی حق تصویب بخشنامه مغایر را ندارد افزود: طبق قانون، هیچ مقامی حق ندارد برای استفاده مردم از حقوق طبیعی شان محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی را اجرا کرده و مانع از بهره مندی آنان از مواهب الهی و ذخایر خدادادی شود.
احمد آقایی گفت: همه نهاد‌های دولتی و غیردولتی، شهرداری‌ها، شورا‌های اسلامی و دهیاری‌ها هر مصوبه‌ای که داشته باشند نباید برخلاف حقوق مشروع و طبیعی شهروندان باشد.
وی گفت: بر اساس قانون همه دادستان‌های گیلان برای دفاع از حقوق شهروندان و عامه مردم بری اجرای ممنوعیت اخذ ورودی سواحل و مناطق گردشگری نظارت می‌کنند.

انهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21925

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی