امروز: پنج شنبه 03 بهمن 1398 برابر با 23 ژانویه 2020

 

 

اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصووص پذیرایی از عزاداران حسینی

  • یکشنبه, 17 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دانشگاه علوم پزشکی در اطلاعیه‌ای از شهروندان خواست نکات بهداشتی را در پذیرایی از عزاداران حسینی رعایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس؛ سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پذیرایی سوگواران حسینی در تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: در پخت و توزیع غذاهای نذری نکات ایمنی را هم مد نظر داشته و رعایت کنیم.
 فردین مهرابیان افزود: هرگونه پخت و پز باید در مکان هایی با شرایط بهداشتی باشد و افرادی که آب، چای و غذا را توزیع می کنند باید کارت بهداشت معتبر داشته و نکات بهداشتی را رعایت کنند.
وی با اشاره به اینکه باید از فرآورده های خام دامی با کشتار مجاز و یا بسته بندی شده که مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی است استفاده شود گفت: سوگواران احشام برای ذبح و قربانی را از مراکز مجازی که مورد تایید دامپزشکی است تهیه کنند.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: در پخت غذای نذری از نمک های بسته بندی ید دار تصفیه شده و همچنین روغن های دارای موجز ساخت از سازمان غذا و دارو با ترانس پایین استفاده شود.
مهرابیان گفت: توزیع کنندگان غذای نذری را بیشتر از 2ساعت در دمای محیط نگه ندارند و از بسته بندی غذا 2ساعت قبل از مصرف خودداری کنند.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از ظروف یکبار مصرفی که برپایه گیاهی، سلولزی و آلومینیومی است برای توزیع چای و مواد غذایی گرم استفاده شود.
مهرابیان با بیان اینکه توزیع کنندگان غذاهای نذری پسماندها را به صورت بهداشتی جمع آوری، انتقال و دفع کنند افزود: در کنار هر ایستگاه صلواتی سطل یا کیسه ای برای جمع آوری ظروف یکبار مصرف در نظر گرفته شود تا از آلودگی محیط کم شود.
وی گفت: در توزیع آب، شربت و شیر بین دسته های عزاداری از لیوان یکبار مصرف استفاده و از فروبردن لیوان و پارچ داخل ظرف آب و شربت، خودداری شود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21943

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی