امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399 برابر با 01 آوریل 2020

۵۴ واحد متخلف تولید و عرضه مرغ در گیلان به تعزیرات معرفی شدند

  • پنج شنبه, 21 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون نظارت و بازرسی سازمان گیلان گفت: از چند ماه گذشته تاکنون پرونده ۵۴ واحد متخلف تولید، کشتار و عرضه‌کننده گوشت مرغ در گیلان جهت رسیدگی و سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد. 

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، محمد درویش‌کردار گفت : از چند ماه گذشته تاکنون با 54 واحد متخلف اعم از مرغدار، کشتارگر و واحدهای عرضه‌کننده مرغ برخورد قانونی انجام و پرونده تخلف آن‌‌ها به ارزش بالغ بر 17 میلیارد ریال پس از تشکیل جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی گیلان ارسال شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به دستورالعمل‌های صادر شده ستاد تنظیم بازار در مورد قیمت گوشت مرغ اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس قیمت‌های اعلام شده توسط ستاد تنظیم بازار، قیمت مرغ گرم بسته‌بندی شده معادل 129 هزار ریال برای مصرف‌کننده تعیین شده است. 

درویش‌کردار با تأکید بر اینکه تمامی کشتارگاها و واحدهای بسته‌بندی مرغ ملزم به درج قیمت مصرف‌کننده بر روی محصولات خود هستند عنوان کرد: رعایت قیمت اعلامی ستاد تنظیم بازار برای مصرف‌کننده نیز از دیگر مواردی است که در کنار درج قیمت باید توسط کشتارگاه‌ها و واحدهای بسته‌بندی مرغ لحاظ شود.

ی عدم رعایت قوانین ستاد تنظیم بازار را مشمول یکسری پیامدهای قانونی دانست و تصریح کرد: در مورد عدم رعایت قیمت‌های مصوب مرغ با ستاد تنظیم بازار، سازمان جهاد کشاورزی، تعاونی مرغداران، شرکت‌های زنجیره،ای تولید مرغ، کشتارگاه‌ها و اتحادیه صنف مرغ فروشان گیلان رایزنی‌های بسیاری انجام شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از استقرار بازرس در کلیه کشتارگاه‌های این استان خبر داد و ابراز داشت: با توجه به پیگیری‌های متعدد این سازمان و همکاری مشترک دستگاه‌های ذیربط در حال حاضر قیمت‌های عرضه گوشت مرغ به سطح قیمت‌های مصوب ستاد تنظیم بازار رسیده است.

درویش‌کردار با بیان اینکه همه ساله در فصل گرم سال به دلیل کاهش جوجه‌ریزی در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور فشار تقاضا برای تأمین مرغ گرم به استان‌های شمالی به ویژه گیلان وارد می‌شود افزود:هم‌اینک بخش قابل توجهی از مرغ تولیدی استان گیلان به صورت زنده و یا کشتار شده به خارج استان صادر می‌شود.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21966

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی