امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399 برابر با 01 آوریل 2020

  • رئیس کمیسیون بهداشت مجلس
بیمارستان هزار تخت‌خوابی در ۶ استان کشور راه‌اندازی می‌شود

  • شنبه, 23 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تخت‌خوابی در سایت لاکان رشت و ۶ استان دیگر کشور جزء برنامه‌های تبیین شده دولت تدبیر و امید است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، علی نوبخت ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان 400 تخت‌خوابی سایت لاکان رشت اظهار داشت: با توجه به ضرورت بهداشت و درمان لازم است که عملیات عمرانی بیمارستان 400 تخت‌خوابی سایت لاکان رشت با سرعت بیشتری اجرا شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اتمام پروژه بیمارستان 400 تخت‌خوابی سایت لاکان رشت در اولویت قرار دارد خاطرنشان کرد: احداث 6 بیمارستان هزار تخت‌خوابی در شش استان دیگر کشور نیز در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد.
نوبخت با تأکید بر اینکه احداث بیمارستان هزار تخت‌خوابی در سایت لاکان رشت و 6 استان دیگر جزء برنامه‌های تبیین شده دولت تدبیر و امید است گفت: در تلاش هستیم که با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران داخلی این بیمارستان‌ها را در کشور به بهره‌برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه بیمارستان 400 تخت‌خوابی سایت لاکان رشت 54 درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود: مسئولان وظیفه دارند که بستر‌های لازم برای تأمین سلامت مردم را فراهم کنند و با توجه به اینکه بیماری‌های غیرعفونی افزایش یافته مردم نیز باید به نکات درمانی توجه بیشتری داشته باشند.
استاندار گیلان نیز در این بازدید با اشاره به حمایت دولت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای اتمام پروژه‌های درمانی اظهار داشت: در تلاش هستیم که با حمایت دولت، بیمارستان‌های نیمه‌تمام شهرستان‌های لنگرود، تالش و رشت را در موعد مقرر به بهره‌برداری برسانیم.
ارسلان زارع با بیان اینکه دولت برای اتمام بیمارستان‌های نیمه ‌تمام در شهرستان‌های لنگرود و تالش دارای برنامه‌ریزی دراز مدت در این عرصه است تأکید کرد: اتمام بیمارستان هزار تخت‌خوابی سایت لاکان رشت نیر مستلزم مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی است و تصمیمات لازم در رابطه با آن اتخاذ می‌شود.
احداث پروژه بیمارستان آموزشی و درمانی 400 تخت‌خوابی سایت لاکان رشت از سال 1387 آغاز شد و تا امروز حدود 54 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طبق پیش‌بینی تا پایان سال 1400 به اتمام می‌رسد.
پروژه مذکور دارای سیستم موتورخانه مرکزی تراکمی، بخش‌های ‌ICU، CCU، دیالیز، جراحی تخصصی و عمومی، زنان و زایمان، رادیولوژی، سی تی اسکن، بستری مردان، بستری زنان، بستری کودکان، بخش مراقبت‌های ویژه، ساختمان‌های پشتیبانی نظیر تصفیه فاضلاب، پست برق، ایستگاه گاز و آشپزخانه مرکزی و محوطه‌سازی است.
مساحت کل بنای بیمارستان آموزشی و درمانی سایت لاکان رشت حدود 38 هزار و 700 مترمربع در 3 الی 9 طبقه است.
کمبود اعتبار و همچنین کامل نبودن تخصیص اعتبار مصوب در سنوات گذشته از دلایل تأخیر در اتمام پروژه مذکور است همچنین هزینه بالای امتیازات تأسیسات زیربنایی از مشکلات پروژه بیمارستان آموزشی و درمانی 400 تخت‌خوابی سایت لاکان رشت است.
همچنین مرکز جامع پژوهشی و آموزشی سرطان نیز در سایت لاکان رشت در حال ساخت است که تا امروز 22 درصد پیشرفت فیزیکی دارد از این رو این مرکز جامع به نحوی طراحی شده که به عنوان یک بیمارستان پژوهشی و درمانی خدمات‌دهی داشته باشد.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21987

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی