امروز: جمعه 09 اسفند 1398 برابر با 27 فوریه 2020

بازدید نماینده ولی فقیه از مرکز پژوهش های زمین شناسی و اکتشافی گیلان

  • شنبه, 23 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 توجه جدی نداشتن به مقوله زمین شناسی در برنامه ریزی های کلان از مهم ترین مشکلاتی است که مرکز پژوهش های زمین شناسی و اکتشافی گیلان درگیر آن است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، آیت الله فلاحتی در این بازدید گفت : در حفظ و صیانت زمین به ویژه زمین کشاورزی باید بیشتر بکوشیم و به آن توجه کنیم ، چرا که محور آبادانی و توسعه است.
وی با اشاره به اینکه بی توجهی به پژوهش های زمین شناسی  نقصی بزرگ است که در آینده مشکلات فراوانی را منجر می شود افزود : دستگاه های متولی باید از تحقیقات زمین شناسی برای  برنامه ریزی و تصمیم سازی آینده استان بیشتر استفاده کنند. 
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه باید از وجود کارشناسان زمین شناسی در برنامه ریزی های استان استفاده شود افزود : بهره گیری از توان کارشناسان زمین شناسی علاوه بر کاهش آلاینده های زیست محیطی می تواند در بهبود وضعیت زندگی  گیلانیان هم موثر باشد.
 آیت الله فلاحتی در بازدید ازمرکز پژوهش های زمین شناسی و اکتشافی گیلان با رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت گیلان تماس تلفنی برقرارکرد و از وی خواست به پژوهش های زمین شناسی بیشتر توجه شود.
مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی گیلان هم گفت : توجه جدی نداشتن به مقوله زمین شناسی در برنامه ریزی های کلان از مهم ترین مشکلاتی است که مرکز پژوهش های زمین شناسی و اکتشافی گیلان درگیر آن است.
 پانته‌ آ گیاهچی افزود : از مسولان می خواهیم که بیش تر از گذشته از نتایج تحقیقات این مرکز در تصمیم گیری ها بهره گیرند. 

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21988

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی