امروز: سه شنبه 08 مهر 1399 برابر با 29 سبتامبر 2020

  • مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان
طرح هوشمندسازی در بنادر استان گیلان اجرا می‌شود

  • شنبه, 23 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: طرح هوشمندسازی در بنادر گیلان با هدف ارتقاء بهره‌وری و بهبود کیفیت عملیات‌های حمل و نقل دریایی و فعالیت‌های بندری اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، حمیدرضا آبایی گفت : هوشمندسازی بنادر با توجه به اینکه امروز دنیا به سمت چابک‌سازی و تبادل‌ داده‌ای پیش می‌رود بسیار اهمیت دارد لذا فرآیندها در قالب الکترونیکی شناسایی می‌شوند و در راستای آن اقدام می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه هدف نهایی هوشمندسازی بنادر، ارتقاء بهره‌وری و بهبود کیفیت عملیات‌های حمل و نقل دریایی و فعالیت‌های بندری است گفت: در هوشمندسازی بنادر از تمامی تجهیزات اتوماسیون و مکانیزاسیون برای بهبود کیفیت خدمات بنادر استفاده می‌شود.
آبایی با اشاره به اهمیت هوشمندسازی بنادر خاطرنشان کرد: برای حرکت به‌سمت هوشمندسازی بنادر در استان گیلان باید همواره گام‌های اساسی و جدی برداشته شود زیرا امروز ابزار ارتباطی در دنیا به سمت سیستم‌هایی پیش می‌رود که غیرممکن‌ها را ممکن می‌کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان اظهار داشت: ما تمام سیستم‌های مکانیزه شده و دیگر سیستم‌ها را برای هوشمندسازی شناسایی کردیم تا بر اساس داده‌هایی که در حال به‌روز رسانی هستند بتوانیم گام‌های اساسی برای هوشمندسازی برداریم.

وی با اشاره به روند تغییر نسل در بنادر افزود: بنادر در ابتدا صرفاً به‌صورت تخلیه و بارگیری بود سپس به‌صورت بنادر صنعتی و بنادر لجستیک و امروز هم به‌صورت بنادر هوشمند یا نسل چهارم تغییر کرده است و البته بنادر هوشمند از بنادر رقابت‌پذیر هستند که دارای اندیشه‌ها و روش‌های نوین برای رفع نیازهای جامعه است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به سامانه جامعه بندری PCS خاطرنشان کرد: این سامانه در واقع وضعیت حاکمیت بندر را مشخص می‌کند و اگر ما بخواهیم به‌سمت هوشمندسازی بنادر در استان گام برداریم باید سامانه جامعه بندری PCS را داشته باشیم.
آبایی با بیان اینکه اجرای WIRELESS به‌منظور ارتباط الکترونیکی بین تمام تجهیزات در بنادر است گفت: در روند هوشمندسازی، استفاده از کلان داده( big data ) در تصمیم‌سازی و هوشمندسازی بنادر با این هدف که دیتاهای بزرگ در محل‌های امن و پایدار نگهداری شود وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ‌‌سازی، ایجاد یک دانش در زمینه هوشمندسازی و یکپارچه‌سازی در فرآیندها از جمله چالش‌های موجود در طرح هوشمندسازی بنادر است افزود: چیزی که در این زمینه به‌عنوان چالش مهم تلقی می‌شود این است که فرهنگ هوشمندسازی باید بین همه ایجاد شود و همه از شاخصه‌های آن برای اجرا اطلاع داشته باشند.

انتهای پیام/083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 21989

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی