امروز: دوشنبه 05 خرداد 1399 برابر با 25 می 2020

ضرورت ۲ برابر شدن سهم تسهیلات شفت

  • چهارشنبه, 27 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون امور اقتصادی استانداری گیلان خواستار دو برابر شدن سهم تسهیلات شفت با توجه به عفب‌ماندگی‌ها شد و گفت: سند توسعه شفت نیز باید تهیه شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، آرش فرزام صفت معاون امور اقتصادی استانداری گیلان  در جلسه توسعه شفت که در سالن میرزای شفتی فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به این شفت در بسیاری از شاخص‌ها از عقب ماندگی برخوردار است، گفت: امیدواریم با تلاش مضاعف مدیران بتوانیم بخشی از مشکلات شهرستان شفت را حل کنیم.
او با بیان اینکه در جلسه رفع موانع تولید شهرستان شفت نیز به مشکلات ۱۲ واحد تولیدی رسیدگی شد، افزود: راهکار‌هایی برای حل مشکلات این واحد‌ها نیز از سوی مدیران مربوطه ارائه شد.
معاون امور اقتصادی استانداری گیلان در ادامه با اشاره به اینکه در بحث توسعه شفتدر نخستین گام باید سند توسعه شهری تهیه و تدوین شود، گفت: باید افق توسعه شهرستان در سطح استان تعیین شده و سپس بر اساس آن به تهیه و تدوین سند توسعه شفت اقدام شود.

او ادامه داد: البته لازم به ذکر است این سند تهیه شده و بازنگری‌های لازم نیز صورت گرفته و تهدید‌ها و فرصت‌های شهرستان شفت نیز در آن مد نظر قرار گرفته است و تنها سازمان برنامه و بودجه باید این سند را با سند آمایش سرزمینی و همچنین برنامه ششم توسعه همگام سازی کرده و یک محور برای توسعه شهرستان تعیین کند تا اقدامات بر اساس آن محور انجام شود.
فرزام صفت با بیان اینکه فعالیت‌های جزیره‌ای و انفرادی دستگاه‌ها به جایی نخواهد رسید، تاکید کرد: در ابتدا باید سند توسعه شهرستان آماده باشد و از همه دستگاه‌ها نیز خواسته شود در مورد آن نظر دهند سپس سند نهایی توسعه شهرستان اجرایی شود.
او با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌ها اهمیت زیادی دارند، اما برای رفع عقب ماندگی‌ها کافی نیست، تصریح کرد: زیر ساخت‌ها باید در راستای توسعه اقتصادی شهرستان شفت حرکت کنند. باید در این زمینه کارکرد‌های جداگانه تعیین و اولویت‌های دستگاه‌ها مشخص شود.
معاون امور اقتصادی استانداری گیلان با تأکید بر اینکه مدیران استانی باید شهرستان شفت را با توجه به شرایط ویژه ببینند، خواستار دو برابر شدن سهم تسهیلات شهرستان شفت شد و گفت: بر اساس قانون، توزیع اعتبارات بر اساس جمعیت و محرومیت هر شهرستان انجام می‌شود، اما با توجه به شرایط شفت باید این شهرستان به صورت ویژه نگاه شود.
او با اشاره به اینکه شفت با داشتن ۵۵۰ هکتار آب‌بندان ظرفیت بسیار خوبی برای استان محسوب می‌شود، افزود: در زمینه واگذاری‌ها نیز باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.
فرزام صفت همچنین به جذب سرمایه‌گذار برای شهرستان شفت نیز اشاره و تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری نیز باید با شناسایی واحد‌های تعطیل آن‌ها را به سرمایه‌گذاران معرفی کرده تا از ظرفیت این واحد‌ها که بیشتر مجوز‌ها را دارند برای رونق و توسعه اقتصادی شهرستان استفاده شود.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22037

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی