امروز: شنبه 18 مرداد 1399 برابر با 08 آگوست 2020

  • سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان ؛
خرید داروهای گیاهی فقط از فروشگاه های مجاز

  • چهارشنبه, 27 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: شهروندان داروهای گیاهی را فقط از فروشگاه های مجاز خریداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس،  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز گفت: از آنجایی که برخی افراد بدون مجوز اقدام به فروش داروهای گیاهی می کنند شهروندان ، داروهای گیاهی را فقط از فروشگاه های مجاز سطح شهر خریداری کنند.
ارسلان سالاری با اشاره به باور غلط مردم مبنی بر بی عارضه بودن داروهای گیاهی افزود: برای جلوگیری از خطرهای احتمالی تداخل داروهای شیمیایی و گیاهی ، پزشک معالج خود را از مصرف هرگونه داروی گیاهی مطلع کنید.
وی اضافه کرد: ورزشکاران هم مکمل های ورزشی را حتما از داروخانه ها تهیه کنند زیرا بیشتر مکمل های توزیع شده در مکان های غیرمجاز ، تقلبی ، آلوده به مواد نیروزا و هورمونی است که سلامت فرد را به خطر می اندازد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه مقدار مصرف مکمل های وررزشی برای هر فرد متفاوت است گفت: میزان مصرف این مکمل ها به نوع رشته ورزشی ، جنسیت ، طول مدت ورزش ، شرایط فیزیولوژیک فرد ، سن و وزن فرد بستگی دارد که تشخیص میزان مصرف آن بر عهده متخصص است.
ارسلان سالاری با اشاره به شرایط خاص برای پرورش زالو گفت: اگر شرایط بهداشتی برای پرورش زالو رعایت نشود ، این حیوانات آلوده به میکروب شده و خون بیمار را هم آلوده می کند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22039

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی