امروز: یکشنبه 19 مرداد 1399 برابر با 08 آگوست 2020

رشت ظرفیت فراوانی برای تحقق شهر الکترونیک دارد

  • سه شنبه, 02 مهر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهردار رشت با اشاره به فراهم بودن زمینه های هوشمند شدن شهر خلاق بر لزوم فراهم کردن بستر های لازم برای این‌ موضوع مهم تاکید نمود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، دکتر ناصر حاج محمدی عصر روز دوشنبه در نشست با معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان در زمینه طرح شهر هوشمند گفت: رشت ظرفیت فراوانی برای تحقق شهر الکترونیک دارد.

وی‌ گفت: الکترونیک شدن شهر، موجب کاهش آلودگی آب و هوا و کم شدن تردد و ترافیک شهری می شود.

شهردار رشت فعالیت و حضور استار تاپ ها در زمینه شهر الکترونیک را بسیار تاثیرگذار و مفید دانست و این موضوع را در زمره بستر های لازم برای ایجاد شهر هوشمند برشمرد.

حاج محمدی با اشاره به ظرفیتهای موجود رشت با توجه به برگزاری جلسه پیشین با مسئولان شهر یانگ جوی چین در ارتباط با شهر خلاق گفت: باید از تجارب این شهر به ویژه در زمینه هوشمند سازی شهر خلاق بهره های فراوانی ببریم.

وی افزود: اگر بستر های لازم برای شهر خلاق خوراک رشت هر چه سریع تر فراهم شود، می توان به درآمد زایی و اشتغالزایی شهر نیز کمکهای فراوانی بنماید.

حاج محمدی با بیان اینکه شهر هوشمند نیازمند حضور شهروند هوشمند است، خاطر نشان‌ کرد: در شهر خلاق موضوعاتی همچون سلامت شهروندان، کاهش آلودگی زمین و هوا، خرید و فروش پسماند های غذایی و زندگی سالم مورد توجه قرار می گیرد.

وی افزود: رشت می تواند با سرمایه ای ناچیز پایلوت بسیار مناسب برای شهر هوشمند خوراک نیز باشد.

شهردار رشت سپس خاطر نشان ‌کرد: هوشمند شدن شهر خلاق هم به سیستم تصمیم ‌گیری غنی نیاز دارد و پارک علم و فناوری می تواند به عنوان دستگاه یاری رسان و کمک کننده در کنار شهرداری قرار بگیرد.

حاج محمدی پارک علم و فناوری را مکانی بسیار مناسب و ارزشمند برای پیشرفت امور شهری دانست و گفت: شهرداری نیز باید همکاریهای لازم را با این‌ نهاد اعمال کند.

وی افزود: شهر هوشمند شدن نیاز به تشکیل کمیته ویژه برای پیگیری جدی این موضوع دارد و استانداری گیلان می تواند در این زمینه به شهرداری مساعدت برساند.

گفتنی است مدیر کل پارک علم و فناوری استان گیلان نیز در این نشست اظهار کرد: گیلان قابلیت تطبیق سازی با صنایع خلاق را دارد و شهر رشت می تواند با کمک استار تاپ های مرتبط، از این ظرفیت بهره فراوان ببرد.

دکتر علی باستی گفت: با استفاده از خلاقیت فارع التخصیلان در زمینه خوراک می توان به دستاوردهای مهمی دست یافت.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22119

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی