امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

  • رییس پلیس فتای گیلان خبر داد؛
کشف بیش از 70 درصد جرایم سایبری استان توسط کارشناسان پلیس فتا/امنیت مطلق در فضای مجازی معنا ندارد

  • پنج شنبه, 11 مهر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رییس پلیس فتای گیلان بااشاره به جرایم فضای مجازی در گیلان از کشف بیش از 70 درصد جرایم استان توسط کارشناسان پلیس فتا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ایرج پورمستمند در نشست خبری با فعالان فضای مجازی استان در رشت با بیان اینکه تا زمانی که در معرض دید و تحلیل افراد مختلف هستیم چیزی به عنوان امنیت مطلق در فضای مجازی معنا ندارد به‌ویژه در اینستاگرام که آسیب‌پذیری آن بسیار است.

وی با بیان اینکه در دنیای اطلاعات امروز، امنیت در فضای مجازی و مزایای این فضا مقوله‌ایی مهم شمرده می‌شود گفت: فضای مجازی و فضای سایبر دارای تفاوت مفهومی هستند و امروز از فضای مجازی گذر کردیم.

پورمستمند با تاکید بر مهارت‌یابی شهروندان در فضای مجازی تصریح کرد: فضای مجازی فرصت‌های بسیاری دارد و از سوی دیگر باید آسیب‌های آن را که ناشی از عدم مهارت است، کاهش داد.

وی با اشاره به رعایت اخلاق در فضای مجازی به خشونت‌طلبی و قدرت‌آبی در این فضا اشاره و برخورد با آن را یک مطالبه عمومی اعلام و بیان کرد: چیزی به نام حریم خصوصی در فصای مجازی وجود ندارد.

رییس پلیس فتای گیلان بااشاره به جرایم فضای مجازی در گیلان از کشف بیش از 70 درصد جرایم استان توسط کارشناسان پلیس فتا خبر داد و افزود:بیش از600 پرونده در فضای مجازی به برداشت‌های مالی غیر مجاز، کلاهبرداری یارانه ای، هتک حیثیت، مزاحمت‌های اینترنتی که غالبا به تلگرام و اینستاگرام است مربوط می شود.

وی سیاست پلیس فتا را ایجابی و پیش‌بینی، پیشگیری و مقابله با جرایم سایبری اعلام کرد و گفت: فعالیت ضد رسانه‌ها در انتخابات بیشتر خواهد شد و باید از فعالیت آنان جلوگیری شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22230

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی