امروز: یکشنبه 04 اسفند 1398 برابر با 22 فوریه 2020

  • مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان:
ضرورت توجه به ایجاد پایگاه جذب گردشگر سلامت در گیلان

  • شنبه, 20 مهر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردشگری گیلان بیان کرد: تاسیس دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل  در بیمارستان ها، ( IPD ) نخستین گام‌ برای ایجاد پایگاه جذب گردشگر سلامت در استان است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، شهرود امیرانتخابی گفت :  یکی از مهترین اجزایی که در ارائه بهتر خدمات سلامت به بیماران بین الملل جایگاه مهمی دارد، مراکـز ارائـه خـدمات درمـانی بویژه بیمارستان ها هستند که در واقع خدمات اصلی در گردشگری پزشکی در این مکان انجام می پذیرد.
وی با اشاره به اینکه متولی ارائه IPD میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کشور است، گفت: در حال حاضر خدمات گردشگری سلامت در دفاتر خدمات گردشگری انجام می شود که در همین ارتباط و طبق ابلاغیه وزیر میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کلیه مراکز درمانی پس از دریافت IPD می توانند نسبت به ارائه خدمات پزشکی به گردشگران متقاضی اقدام کنند. 
امیرانتخابی ضمن اعلام این نکته که بیمارستانها و مراکز درمانی دارای مجوز گردشگری سلامت مشمول نظارت های خاص خواهند بود ادامه داد: متاسفانه اغلب ، واسطه های غیر مجاز بیماران را به بیمارستان‌هایی منتقل می کنند که دارای مجوز نیستند.
راهکاری که در سایر کشورهای موفق در زمینه گردشگری سلامت اندیشیده شده؛ ایجاد و راه اندازی دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل در بیمارستان است که بعنوان یک راهکار مناسب در سطح جهانی مورد پذیرش و تایید قرار گرفته است؛ به همین دلیل سعی شده تا با استفاده از این راهکار، ساختار مشابهی در سطح مراکز درمانی برای نیل به اهداف مورد نظر، ایجاد کرد.
گیلان یکی از قطب های گردشگری کشور است که حدود ۱۱هزار نفر در تاسیسات گردشگری آن مشغول به فعالیت هستند.
انتهای پیام / 083470
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22301

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی