امروز: پنج شنبه 02 بهمن 1399 برابر با 20 ژانویه 2021

  • معاون استاندار گیلان:
موانع پیش روی تولید برداشته شود

  • سه شنبه, 23 مهر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت: هیچ کدام از عوامل اجرایی در کشور از جمله بانک ها و امور مالیاتی نباید مانعی بر سر راه تولید بلکه باید حامی و تسهیل‌گر روند تولید باشند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس؛ آرش فرزام صفت روز دوشنبه در حاشیه برگزاری جلسه رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس سیاست گذاری دولت، واحدهای تولیدی در حال کار و فعال نباید به هیچ عنوان متوقف شوند.

وی با اشاره به اینکه کارگروه رفع موانع تولید در استان و شهرستان ها با اولویت جلوگیری از توقف واحد های تولیدی برگزار می شود افزود: همواره سعی شده با تعامل با بانک ها واحد هایی که مشکل بانکی دارند را در مسیر بازگشت به چرخه تولید قرار داده و از آنها حمایت شود.

فرزام صفت با اشاره به توقف یا نیمه فعال شدن برخی واحدهای تولیدی و صنعتی از سال های گذشته تصریح کرد: تمرکز کارگروه رفع موانع تولید بر روی واحد هایی است که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و با رفع مشکل آنها سریعا به چرخه تولید باز می گردند.

وی با اشاره به وجود ۲۹ واحد تولیدی نیمه فعال در بندرانزلی تصریح کرد: در تلاشیم با استفاده از تسهیلات کارگروه رفع موانع تولید در راستای بازگشت هرچه بیشتر واحد های نیمه فعال گام برداریم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان همچنین اظهار کرد: در گیلان حدود سه هزار واحد صنعتی وجود دارد که حدود ۳۰ درصد از آنها به دلایل مختلف با رکود مواجه شده یا با ظرفیت اسمی خود کار نمی کنند و همه این موارد برای کارگروه رفع موانع تولید استان اهمیت دارد.

وی توصیه کرد : واحدهای تولیدی در ابتدا میزان پیشرفت  فیزیکی خود را تا ۶۰ درصد رسانده و سپس به دنبال استفاده از تسهیلات بانکی باشند و ترجیحا به وام بانکی متکی نباشند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22341

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی