چاپ کردن این صفحه

شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در گیلان تشکیل شد

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه شعب ویژه ای در دادگستری گیلان برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی تعیین شده است، گفت: دستگاه قضایی رقابت کاندیداها را تحت نظر داشته و با جدیت و قاطعیت تخلفات و جرائم انتخاباتی را مورد رسیدگی قرار می دهد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، حجت الاسلام و المسلمین خلیلی در نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان با اشاره به اهمیت ایجاد شور و نشاط برای حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات اظهار کرد: مسئولین باید بسترهای افزایش مشارکت پرشور مردم را شناسایی کرده و صدا و سیما و سایر رسانه ها نیز با انعکاس عملکرد مسئولان در خنثی سازی هجمه سنگین رسانه های بیگانه که درصدد ناامیدی مردم هستند، نقش آفرینی کنند.

وی استفاده از هر وسیله ای برای پیروز شدن در انتخابات را مذموم دانست و گفت: دستگاه قضایی با کسانی که بخواهند فضای انتخاباتی را مورد سوءاستفاده قرار داده و امنیت روانی مردم در آستانه انتخابات را خدشه دار کنند برخورد کرده و با تشکیل پرونده قضایی به تخلفات آنان در کمترین زمان رسیدگی خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به گردش گسترده اطلاعات در فضای مجازی و عدم امکان کنترل در انتشار آن تصریح کرد: هنر مدیریت فضای مجازی و رسالت امروز مسئولان و مدیران، هدایت و جهت دهی صحیح به اخبار و اطلاعات موثق است.

این مقام ارشد قضایی در ادامه خاطرنشان کرد: جامعه تشنه دریافت اطلاعات صحیح است و مسئولان و رسانه ها وظیفه دارند اخبار و وقایع را به درستی و به موقع انتشار دهند تا افکار، فریفته اخبار سرتاسر دروغین رسانه های بیگانه نشده و یک رقابت سالم در انتخابات به دشمنی مبدل نشود.

خلیلی در پایان با اعلام اینکه شعب ویژه ای در دادگستری گیلان برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی تعیین شده است، افزود: دستگاه قضایی رقابت کاندیداها را تحت نظر داشته و با جدیت و قاطعیت تخلفات و جرائم انتخاباتی را تا قبل از اتمام انتخابات مورد رسیدگی قرار داده و احکام صادره را نیز به اطلاع عموم خواهد رساند.ایسنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22382
برچسب‌ها