امروز: سه شنبه 06 اسفند 1398 برابر با 25 فوریه 2020

سرانه ی فضای سبز شهر رشت در شان و منزلت گیلان نیست

  • شنبه, 09 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس اولین جلسه ی کمیته ی پارک ها و فضای سبز کمیسیون بهداشت ، محیط زیست  و خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر رشت با ریاست فاطمه شیرزاد تشکیل شد .

در این جلسه که با حضور اعضای کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز ، معاونت خدمات شهری شهرداری رشت ، معاونت های مختلف مناطق شهرداری رشت و جمع کثیری از کارشناسان و پیمانکاران فضای سبز و خدمات شهری در سالن اجتماعات ساختمان شهرداری برگزار گردید ، فاطمه شیرزاد اظهار داشت : پارک ها یکی از مکانهای تفریحی شهروندان در هر شهری است و ایجاد فضای مناسب برای تفریح و آسایش مردم از مهمترین فعالیت هایی است که بر عهده ی شهرداری ها قرار دارد .

وی با بیان این مطلب که درسال 93 اقدامات خوبی در جهت تجهیز و زیباسازی پارک ها و فضای سبز صورت گرفته است ، اذعان داشت : معاونت خدمات شهری شهرداری رشت ، کارنامه ی قابل قبولی را در طول سال 93 از خود ارایه دادند و برای ورود به سال 94 باید فضای مناسب تری از سوی این معاونت با تعامل سایر نهادهای مربوطه ایجاد شود .

نایب رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت اذعان داشت : سرانه ی فضای سبز برای شهروندان شهر رشت بسیار پایین است و این امر در شان و منزلت این استان نیست .

وی افزود : توسعه ی فضای سبز و کاشت گیاهان به ایجاد محیط شاداب کمک می کند و از تنش در فضای شهری می کاهد .

رییس کمیته ی پارک ها و فضای سبز کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت از پیش رو بودن روز درختکاری و تدارک برنامه هایی برای روز 15 اسفند خبرداد و گفت : باید برای ایجاد فضایی سبز و محیطی پر نشاط فرهنگ سازی هایی را در سطح جامعه علی الخصوص برای دانش آموزان و دانشجویان داشته باشیم و روز درختکاری فرصت خوبی برای نهادینه شدن این فرهنگ است .

وی  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه درسال 88 برون سپاری حوزه ی فضای سبز از شهرداری به بخش خصوصی صورت گرفت ، تاکید کرد : سازمان پارک ها و فضای سبز با همکاری پیمانکاران این بخش و پرسنل خدوم خود توانسته است در سالهای اخیر فعالیت های خوبی را در جهت بهبود فضای شهری انجام دهد و ان شاء الله با رویکردی که شورای اسلامی دوره ی چهارم شهر رشت در این خصوص دارد در سال 94 شاهد فعالیت های بیشتری در توسعه ی فضای سبز و زیباسازی شهر رشت داشته باشیم .

انتهای پیام/083463

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 2239

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی