امروز: سه شنبه 11 آذر 1399 برابر با 01 دسامبر 2020

  • نماینده ولی فقیه در استان گیلان
با توجه به اقدامات شهرداری رشت دیگر از وجود مگس و بوی نامطبوع خبری نیست

  • پنج شنبه, 16 آبان 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

آیت الله فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان در جریان بازدید از کارخانه کود آلی: معضلاتی به ویژه در عرصه زیست محیطی در ۳ دهه اخیر، گیلان را تهدید می کند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، آیت الله رسول فلاحتی در جریان بازدید در زمینه وجود معضلات زیست محیطی بیان کرد و گفت: معضلاتی به ویژه در عرصه زیست محیطی در ۳ دهه اخیر، گیلان را تهدید می کند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان همچنین پسماند سراوان را از جمله تهدید هایی دانست که محیط زیست و سلامت مردم منطقه را تهدید می کند و افزود: دستاوردهای بد انباشت پسماند های سراوان متوجه رودخانه های گوهررود و زرجوب است و در نهایت آلودگی به تالاب انزلی می ریزد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه وضعیت کنونی رودخانه های زرجوب و گوهررود برای شهر زیان آور است، تصریح کرد: بارها معضل مذکور را به مسئولان مربوطه گوشزد کردیم.

آیت الله فلاحتی به بازدید از محل دفن پسماند های سراوان رشت اشاره کرد و یادآور شد: در دو ماه گذشته برای دومین مرتبه از محل پسماند سراوان که به ارتفاع ۱۰۰ متر زباله در آن دپو شده، بازدید کردیم.

وی با اشاره به اینکه در بازدید نخست وجود مگس بسیار و بوی نامطبوع در محل پسماند سراوان غیرقابل تحمل بود، اظهار کرد: اما هم اکنون با توجه به اقدامات شهرداری رشت دیگر از وجود مگس و بوی نامطبوع خبری نیست و از شرایط عادی برخوردار است.

امام جمعه رشت خواستار اختصاص اعتبارات در نظر گرفته شده برای پروژه پسماند سراوان رشت توسط دستگاه های مربوطه شد و خاطر نشان کرد: تلاش تمام مسئولان مربوطه که برای برطرف کردن معضل پسماند رشت وارد عمل شدند، ارزشمند است.

انتهای پیام / 083470

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22531

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی