امروز: شنبه 23 آذر 1398 برابر با 14 دسامبر 2019

مخالفت مجلس با کاهش سهمیه معافیت فرزندان ایثارگران

  • دوشنبه, 20 آبان 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با کاهش سهمیه معافیت فرزندان ایثارگران مخالفت کردند. قرار بود تا سهمیه معافیت و یا کسر خدمت فرزندان ایثارگران بر همین اساس و پس از اذن مقام معظم رهبری تعیین تکلیف شود که نمایندگان با آن مخالفت کردند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 20 آبان) با کاهش سهمیه معافیت فرزندان ایثارگران مخالفت کردند.

بر همین اساس گزارش از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد طرح الحاق دو تبصره به بند «د» ماده 88 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به صحن ارائه شده بود که بر همین اساس قرار بود که فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه به ازای هر ماه حضور از 12 روز کسر خدمت برخوردار شوند یا اینکه فرزندان آزادگان به ازای هر ماه اسارت از 12 روز کسر خدمت برخوردار شوند و یا اینکه فرزندان جانبازان به ازای هر درصد جانبازی از 12 روز کسر خدمت برخوردار شوند.

پس از بحث و تبادل‌نظر نمایندگان موافق و مخالف با این طرح در نهایت از بین 218 نماینده حاضر در صحن علنی 62 نماینده به این طرح رأی موافق داده و 116 نماینده رأی مخالف و 5 رأی نیز ممتنع بود که در نهایت پارلمان با این طرح مخالفت کرد.

قرار بود تا سهمیه معافیت و یا کسر خدمت فرزندان ایثارگران بر همین اساس و پس از اذن مقام معظم رهبری تعیین تکلیف شود که نمایندگان با آن مخالفت کردند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22570
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی