امروز: یکشنبه 10 فروردين 1399 برابر با 28 مارس 2020

  • استاندار گیلان در پی گزارش هواشناسی تاکید کرد؛
لزوم حفظ و تقویت آمادگی دستگاه های اجرایی، امدادی و خدمات رسان استان

  • شنبه, 25 آبان 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار گیلان شامگاه جمعه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش بارش باران در روزهای آتی اشاره و تاکید کرد: دستگاه های اجرایی، امدادی و خدمات رسان باید بیش از گذشته آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ،  ارسلان زارع در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر افزایش بارش باران و کاهش دما در روزهای آتی اشاره و خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی، امدادی و خدمات رسان باید بیش از گذشته آمادگی لازم را داشته باشند.
 زارع به سیل ۲۱ و ۲۲ مهرماه و خسارت های وارده نیز اشاره کرد و افزود: هریک از مدیران دستگاه ها براساس وظایف ابلاغی با تقویت تجهیزات ، پیش بینی لازم برای اجرای وظایف خود به بهترین وجه ممکن را انجام دهند.
نماینده عالی دولت در گیلان دستگاه های اجرایی را موظف به هماهنگی بیشتر با فرمانداران در سطح شهرستان ها کرد و گفت: فرمانداران با برگزاری جلسات شهرستانی ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، متناسب با پیش بینی هواشناسی و میزان افزایش بارش ها اقدامات لازم را در جهت افزایش سطح آمادگی و پیشگیری از وقوع خسارت ها انجام دهند.
وی بر ضرورت مستندسازی اقدامات در جهت جبران خسارت های احتمالی نیز تاکید و تصریح کرد: اداره کل هواشناسی هرگونه تغییرات در نقشه های جوی را به صورت دقیق در اسرع وقت اطلاع رسانی کند.
 زارع بر لزوم استمرار ارائه خدمات از سوی نیروهای امدادی، پلیس راه و راهور نیز تاکید کرد و افزود: هشدارهای لازم به کشاورزان، دامداران، کوهنوردان، گردشگران و مسافران با همکاری صدا و سیما و رسانه ها اعلام تا از بروز هرگونه خسارت جلوگیری شود.
در این جلسه هریک از مدیران دستگاه های اجرایی، امدادی، خدمات رسان، نظامی و انتظامی گزارشی از اقدامات صورت گرفته و پیش بینی تمهیدات ارائه کردند.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22606

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی