امروز: شنبه 23 آذر 1398 برابر با 14 دسامبر 2019

آماده باش برای مواجهه با سیلاب های احتمالی

  • شنبه, 25 آبان 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وزیر نیرو گفت: سدهای شهر بیجار گیلان، میجران مازندران، کوثر کهگیلویه و بویراحمد، رئیس علی دلواری بوشهر و مارون خوزستان از جمله سدهای هستند که بر اثر وقوع بارش های چند روز آینده تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، رضا اردکانیان، وزیر نیرو با بیان اینکه با وقوع سامانه های بارشی جدیدی مواجه هستیم، گفت: این سامانه موجب خواهد شد تا به طور خاص هموطنان گیلانی حداقل تا پنج روز آینده شاهد بارندگی مداوم در این مناطق باشند.

وی افزود: ورود سامانه یاد شده موجب خواهد شد که استان گیلان تقریبا 15 درصد بارش سالیانه خود را که حدود 150 میلی متر است در طی چند روز آینده دریافت کنند. در سایر مناطق نوار شمالی کشور نیز مانند غرب مازندران این رقم به 100 میلی متر و در شرق استان به حدود 50 میلی متر خواهد رسید.
وزیر نیرو ادامه داد: در استان های جنوبی کشور مانند بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، بخش های از فارس و جنوب خوزستان نیز این رقم جمعا به 50 میلیمتر خواهد رسید.
اردکانیان اثر مستقیم بارش های یاد شده را در ورودی سیلاب به سدهای کشور دانست و افزود: سدهای شهر بیجار گیلان، میجران مازندران، کوثر کهگیلویه و بویراحمد، رئیس علی دلواری بوشهر و مارون خوزستان از جمله سدهای هستند که بر اثر وقوع بارش های چند روز آینده تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.
وی با تاکید بر اینکه رودخانه های همانند ماسوله، پسیخان و مرغک استان گیلان نیز سیلابی خواهند شد، ادامه داد: درتلاشیم به گونه ای عمل کنیم که بارش ها و سیلاب های رخ داده در کشور تنها منفعت به همراه داشته باشد و موجب بروز خسارت نشود؛ از این رو آماده باش کامل به تمامی تیم های عملیاتی در استان های درگیر داده شده است.
وزیر نیرو افزود: همچنین اطلاع رسانی مناسب به مجاوران رودخانه ها و پیمانکاران فعال در موضوع مهندسی و لایروبی رودخانه به منظور رعایت ضوابط ایمنی نیز صورت گرفته ...

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22607

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی