چاپ کردن این صفحه

کاهش 16 درجه ای دمای هوا در گیلان و بارش برف در ارتفاعات + عکس

هواشناسی اعلام کرد دمای هوای گیلان تا ۱۶ درجه سانتی گراد سرد‌تر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: با ورود سامانه هوای سرد و بارشی، بارش برف و باران در گیلان آغاز شد و دمای هوا هم تا ۱۶ درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد.

او به وضعیت آب و هوای گیلان اشاره کرد ،و افزود: هم اکنون در مناطق جلگه‌ای شاهد بارش باران هستیم و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان نیز برف می‌بارد.

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: ارتفاعات رانکوه روستا‌های مرتفع ییلاقی تماجان، سرتربت، هلوچالک، شهرسمام و سیاه کوه ازبرف سپید پوش شده است.

محمد دادرس، با بیان اینکه ۱۰ روستای مناطق کوهستانی اشکورات شهرستان رودسر نیز برف باریده است، افزود: ارتفاعات بخش‌های خورگام و عمارلو رودبار هم سپید پوش شده است.

او، با بیان اینکه این وضعیت جوی تا اواخر هفته پیش رو در گیلان ماندگار است، گفت: در این مدت بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست و مسافران از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین افزود: رانندگانی که قصد عبور از جاده‌های کوهستانی را دارند تجهیزات لازم از جمله زنجیر چرخ را همراه داشته باشند.

محمددادرس، با اشاره به اینکه دریای خزر هم در این مدت برای صیادی و فعالیت‌های دریایی نامناسب است، تصریح کرد: درحال حاضر دمای شهر رشت مرکز استان ۸ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی آن ۹۳ درصد است.

وضعیت هوای گیلان تا پایان هفته سرد و بارشی است

بارش برف در گیلان به روایت تصویر

بارش برف در گیلان به روایت تصویر

بارش برف در گیلان به روایت تصویر

بارش برف در گیلان به روایت تصویر

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22613