امروز: جمعه 16 خرداد 1399 برابر با 04 جون 2020

  • معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛
پیشگیری بهترین راهکار در مقابله با شیوع آنفولانزا

  • یکشنبه, 10 آذر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به شیوع بیماری آنفولانزا در استان گیلان ابراز داشت: شیوع بیماری های ویروسی در این فصل از سال مختص گیلان نبوده و در اکثر نقاط کشور شاهد این موضوع هستیم.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس دکتر مهرابیان با اشاره به شیوع بیماری آنفولانزا در استان گیلان ابراز داشت: شیوع بیماری های ویروسی در این فصل از سال مختص گیلان نبوده و در اکثر نقاط کشور شاهد این موضوع هستیم.و در گیلان نیز با تدابیر صورت گرفته در حوزه درمان با پیش بینی شیوع فصلی این بیماری مجموعه علوم پزشکی استان گیلان در رشت و سایر شهرستانها با تمام ظرفیت اقدامات لازم را صورت داد که خوشبختانه با رصد و مقایسه صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت، آخرین وضعیت استان در این خصوص وضعیت پایدار اعلام شده است و گیلان در مقایسه با سایر استان های کشور در موقعیت قابل قبولی در حوزه درمان و اقدامات پزشکی قرار دارد لیکن باید با تلاش مضاعف تبعات و مشکلات این بیماری را برای گیلانیان عزیز به حداقل ممکن کاهش دهیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان  با بیان این مطلب که از قریب به بیش از هزار و پانصد بیمار مبتلا به آنفولانزا نزدیک به ۴۰۰ بیمار در بیمارستانها بستری و درمان شدند ادامه داد: بهترین راهکار مقابله با شیوع این بیماری رعایت مسائل بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه میباشد و خوشبختانه با وجود همه محدودیت های موجود، در زمینه تامین داروی مورد نیاز و واکسن هیچ مشکلی وجود نداشته و از سرکشی رابطین دانشگاه علوم پزشکی از شبکه های بهداشت سطح استان و تامین داروهای مورد نیاز به صورت مستمر خبر داد.

 انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 22701

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی