امروز: سه شنبه 06 خرداد 1399 برابر با 26 می 2020

  • رییس هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت؛
عدم آگاهی مسئولان عمده مشکل شرکت تعاونی توسعه و عمران /اشتغالزایی هدف اصلی شرکت تعاونی

  • سه شنبه, 10 دی 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رییس هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت عمده مشکلات تعاونی را عدم آگاهی مسئولان ادرات کل استان در خصوص شرح وظایف تعاونی دانست و گفت: با برگزاری جلسات مختلف درصدد ارتقا آگاهی مدیران از وظایف، سیاست‌ها و ماموریت‌های شرکت تعاونی توسعه وعمران هستیم.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس «خلیل بلبل‌آبادی»  با بیان اینکه شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت از سال ۹۳ اقدام به عضوگیری کرد گفت: این شرکت با تشکیل سه دوره هیئت موسس سال گذشته موفق به حد نصاب نیم‌درصد جمعیت شهرستان رشد حدود پنج هزار نفر، رسید.

رییس هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت با بیان اینکه انتخابات هیئت مدیره این شرکت زمستان سال ۹۷ برگزار و اعضا انتخاب شدند بیان کرد: این شرکت با سرمایه اولیه ۹ میلیارد و ۴۵۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال فعالیت خود را در شهرستان آغاز کرد.

وی به عمده فعالیت‌های شرکت در یکسال اخیر اشاره و بیان کرد: بیشتر فعالیت‌ها به دلیل جمع‌آوری اطلاعات اعضا در بازه زمانی ۹ ماهه در راستای ثبت شرکت بود.

بلبل‌آبادی با بیان اینکه ۶۹ نفر از منتخبین تعاونی، اعضای مجمع را تشکیل می‌دهند تصریح کرد: این تعاونی چند منظوره عام دارای اساسنامه‌ای مصوب هیئت وزیران است که به‌منظور جلوگیری از رانت و بهره‌مندی عمومی مردم از سرمایه‌های کشور  تشکیل شده است.

اشتغالزایی و درآمدزایی اعضا را عمده هدف این شرکت تعاونی

رییس هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رشت اشتغالزایی و درآمدزایی اعضا را عمده هدف این شرکت تعاونی اعلام و بیان کرد: در کنار مسئولان، خدمتگرار مردم هستیم چراکه بهترین روش نهادینه کردن حضور مردم در بدنه اقتصاد و فعالیت‌های اقتصادی، مشارکت آنها در شرکت تعاونی توسعه شهرستان است.

بلبل‌آبادی عمده مشکلات تعاونی را عدم آگاهی مسئولان ادرات کل استان در خصوص شرح وظایف تعاونی دانست و گفت: با برگزاری جلسات مختلف درصدد ارتقا آگاهی مدیران از وظایف، سیاست‌ها و ماموریت‌های شرکت تعاونی توسعه وعمران هستیم.

پیش‌بینی عضوگیری تا ۲۰ هزار نفر را در صورت عملکرد موفق شرکت تعاونی

خلیل بلبل‌آبادی بااشاره به رکود اقتصادی که منجر به توقف و عدم اجرای بسیاری از پروژه‌ها شده است افزود: پیش‌بینی عضوگیری تا ۲۰ هزار نفر را در صورت عملکرد موفق شرکت تعاونی توسعه وعمران داریم.

بلبل‌آبادی اهم فعالیت‌های شرکت توسعه عمران و آبادانی را مالکیت و مدیریت در فعالیت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مربوط، ایجاد و اداره واحدهای اقتصادی تولیدی، توزیعی و خدماتی مرتبط با تحقق اهداف تعاونی، خرید سهام بنگاه‌های دولتی مستقر در شهرستان رشت که کالاها و خدمات تولیدی آنها در این شهرستان عرضه می شود، سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای شهرستان از جمله به صورت شرکت مادر تخصصی (هولدینگ) و با تشکیل شرکت‌های اقماری در صورت تصویب مجمع عمومی عادی اعلام کرد.

وی خاطرنشان ساخت: تملک اراضی واقع در بافت‌های فرسوده شهری و روستایی، استفاده و بهره‌برداری از فعالیت‌ها، طرح‌ها، زمین‌ها و املاک قابل واگذاری دولت در بخش‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی، مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی با اولویت تعاونی‌ها، انجام هرگونه معاملات از قبیل خرید و فروش، اجاره و نظایر آن و تملک اراضی، اموال منقول و غیرمنقول و تامین نیازمندی‌های خود به طریق مقتضی و مقرون به صرفه در جهت اهداف تعاونی و خرید اوراق بهادار برای مدیریت منابع تعاونی از دیگر اهداف این شرکت است.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23019

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی