امروز: چهارشنبه 09 مهر 1399 برابر با 30 سبتامبر 2020

ممانعت از فعالیت برخی کارکنان شهرداری رشت جهت جلوگیری از تخلفات

  • پنج شنبه, 12 دی 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عضو شورای شهر رشت  با ارائه طرحی با موضوع ممانعت از فعالیت برخی کارکنان شهرداری رشت جهت جلوگیری از تخلفات احتمالی، اظهار داشت: بر اساس این طرح که به امضاء تمامی حاضرین در صحن رسیده است، شهرداری رشت موظف است ظرف مدت حداکثر ۱۵ روز پس از تصویب این طرح آن را به کارکنان شهرداری ابلاغ نموده و بر عملکرد آنان نظارت نماید.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس بهراد ذاکری ادامه داد: دارندگان پروانه‌های اشتغال به کار مهندسی ساختمان و اشتغال به کار کاردانی ساختمان در هر یک از رشته‌های هفت‌گانه مندرج در ماده ۶ قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان اعم از اصلی یا مرتبط و در هر پایه اعم از طراحی، نظارت، اجرا، کنترل، آزمایشگاه، کارشناسی موضوع ماده ۲۷ قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان و امثال آن که هم‌زمان در شهرداری رشت و واحدهای تابعه شامل شهردار، معاونین شهردار، مدیران مناطق و نواحی، معاونین مدیران مناطق و نواحی، رؤسای ادارات تابعه، معاونت شهرسازی و معماری، معاون، مدیران و کارشناسان و کارکنان صدور پروانه، مدیران و کارکنان نظارت فنی و مدیران و کارکنان طرح تفصیلی و بر و کف در مناطق و مرکز، مدیران و کارشناسان فنی ساختمان، مدیران و کارشناسان کنترل نقشه و مأموران بازدید ساختمان و سایر کسانی که به نحوی در امور صدور پروانه ساختمان به کار مشغول هستند به‌عنوان لیست ممنوعه در سامانه شهرسازی برای کلیه مناطق و نواحی و شهرداری مرکز شهر رشت اعمال کنند.
عضو شورای شهر رشت افزود: مادامی‌که این افراد در حوزه‌های مرتبط با صدور پروانه ساختمانی و نظارت و کارشناسی مرتبط با آن مشغول به کار هستند به علت تعارض منافع مجاز نیستند از پروانه اشتغال به کار مهندسی یا اشتغال به کار کاردانی خود در شهر رشت استفاده نمایند.
ذاکری همچنین اظهار داشت: این افراد نباید یا رأساً یا به‌واسطه یا به مباشرت به تأسیس دفاتر خصوصی فنی و مهندسی ساختمان اقدام یا با آنان همکاری کنند و متخلفین از این مصوبه علاوه به برخورد بر اساس تخلفات اداری به شورای انتظامی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان گیلان معرفی خواهند شد.
عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه در صورت عدم نظارت لازم بر اجرای مصوبه فوق و عدم معرفی متخلفین، شهردار رشت، مدیران مافوق کارکنان متخلف نیز مسئول خواهند بود، تصریح کرد: شهرداری رشت مکلف است جهت اجرای دقیق ماده‌واحده فوق، حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ تصویب این مصوبه سامانه‌ای را جهت دریافت گزارش‌های مردمی به دو صورت با نام و بی‌نام و مشخصات گزارش دهنده، با امکان بارگذاری عکس و فایل مرتبط را راه‌اندازی نمایند.
وی در پایان تأکید کرد: شهرداری موظف است تا از طریق رسانه‌های جمعی و به‌طور مستمر از طریق اعلانات در مکان‌های مرتبط با صدور پروانه ساختمانی، علاوه بر محتوای این مصوبه، آدرس سامانه را به عموم شهروندان اطلاع‌رسانی نماید.
انتهای پیام/083451
 
 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23036

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی