امروز: جمعه 09 اسفند 1398 برابر با 28 فوریه 2020

خروج سامانه سرد و بارشی از گیلان

  • دوشنبه, 30 دی 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی سامانه سرد و از روز چهارشنبه هفته کنونی هوای استان پایدار می‌شود و دما هوا افزایش نسبی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمد دادرس، با اشاره به اینکه بارش برف که از ۲ روز گذشته در کوهستان‌های گیلان آغاز شد به طور پراکنده ادامه دارد، افزود: در کوهستان‌های اشکورات رودسر و جواهردشت چابکسر یک متر برف روی زمین نشسته است.

مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه ارتفاع برف در محور کوهستانی اسالم - خلخال به ۵۰ سانتی متر رسید، گفت: تردد در این محور با زنجیر چرخ امکانپذیر است

محمد دادرس، با اشاره به اینکه در کوهستان‌های رضوانشهر هم ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر برف باریده است، افزود: بارش برف موجب مسدود شدن محور کوهستانی پونل - خلخال شده است.

او، با بیان اینکه ارتفاع برف در کوهستان‌های ماسال نیز به بیش از ۴۰ سانتی متر رسیده است ، گفت: در شهر تاریخی ماسوله به بیش از ۲۰ سانتی متر برف باریده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: ارتفاع برف در کوهستان‌های شاه معلم، دهرا، خلیل دشت و کهنه ماسوله به بیش از ۷۰ سانتی متر رسیده است.

محمد دادرس گفت: ارتفاع برف در گردنه لاری خوانی دیلمان به ۴۰ سانتی متر و در شهر دیلمان به ۱۵ سانتی متر رسیده است و تردد در مناطق کوهستانی دیلمان با زنجیرچرخ امکانپذیراست.

او، با اشاره به اینکه بارش برف کوه‌های لنگرود را هم سپیدپوش کرده است، افزود: ارتفاع برف در کوهستان‌های لنگرود ۱۰ سانتی متر گزارش شده است.

مدیر کل هواشناسی گیلان، با اشاره به کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا از ۲ روز گذشته تا کنون گفت: در حال حاضر در جلگه‌های گیلان هم به صورت پراکنده باران می‌بارد.

محمد دارس، با اشاره به رفت و برگشت‌های سرد و بارشی در استان، افزود: آسمان گیلان دوباره از پنجشنبه بارانی می‌شود.

او گفت: امروز ارتفاع موج دریای خزر ۸۰ تا ۱۸۰ سانتی متر است که برای فعالیت‌های دریانوردی و صید نامناسب خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دیلمان با دمای هوای ۵ درجه زیر صفر سردترین و کیاشهر با ۸ درجه سانتی گراد گرمترین مناطق گیلان بود.

او تصریح کرد: دمای فعلی رشت مرکز گیلان ۵ درجه سانتی گراد و رطوبت هوای این شهر ۱۰۰ درصد است.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23208

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی