امروز: دوشنبه 18 فروردين 1399 برابر با 06 آوریل 2020

جریمه 8 میلیون تومانی شکارچی پلنگ در رودبار

  • سه شنبه, 08 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شکارچی یک قلاده پلنگ در رودبار به پرداخت ۸۰۰ میلیون ریال جریمه و ضبط اسلحه محکوم شد.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رامین حسین زاده، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: بعد از دریافت گزارش مبنی بر شکار یک قلاده پلنگ از سوی یک شکارچی غیر مجاز، ماموران این اداره با انجام تحقیقات و جمع‌آوری ادله با همکاری پلیس آگاهی این شهرستان، صحت گزارش را تایید کرد و بعد از اطمینان از وقوع عمل مجرمانه این شکارچی، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار با تشکلیل پرونده قضایی، او را به مراجع قضایی رودبار معرفی کرد که این پرونده در دو مرحله در محاکم قضایی شهرستان رودبار و دادگاه تجدید نظر استان رسیدگی شد.

او با قدردانی از دستگاه قضایی شهرستان رودبار برای حسن توجه به مسایل محیط زیست، در خصوص حکم صادره، افزود: در رای قطعی صادره، این مجرم به پرداخت ۸۰۰ میلیون ریال جزای نقدی و ضبط اسلحه به نفع دولت محکوم شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: متاسفانه در ۵۰ سال اخیر کشور، دو گونه با ارزشمند گربه‌سان خود را از دست داده است و گونه‌های ببر هیرکانی و شیر ایرانی در ایران منقرض شده‌اند که بایستی همه مردم کمک کنند تا گونه‌های دیگری همانند پلنگ ایرانی منقرض نگردند.

حسین‌زاده در خصوص اقلیم شهرستان رودبار تصریح کرد: شهرستان رودبار به واسطه موقعیت اقلیمی خود در کمربند طلایی اکولوژیکی که به آن اصطلاحا اکوتون یا منطقه بین اقلیمی می‌گویند قرار دارد و دارای اقلیم بی‌نظیری به لحاظ تنوع گونه‌های گیاهی وجانوری می‌باشد که از مجموع ۸ گربه‌سان موجود در ایران ۴ گونه آن در این شهرستان وجود دارد که برای حفظ و حراست این میراث طبیعی با ارزش جا دارد مسوولین نگاه ویژه‌ای به این اقلیم داشته باشند.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23288

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی