امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

امحای بیش از ۳ تن کالای غیر مجاز در منطقه آزاد انزلی

  • سه شنبه, 08 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 ۳ تن و ۷۰۰ کیلوگرم مواد غذایی و آرایشی بهداشتی غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته با حضور دستگاه های اجرایی ، نمایده دادستان و نماینده نیروی انتظامی از سطح غرفه های تجاری منطقه آزاد انزلی جمع آوری و امحا شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس مهدی کوچکی مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام این خبر گفت : امحا کالاهای غیر مجاز در منطقه آزاد انزلی از سال ۹۶ آغاز و تا کنون ۷ مرحله عملیات امحا انجام شده است که ۲ مرحله از آن در سال جاری صورت گرفته که در این ۲ مرحله بالغ بر ۱۰ تن از مواد غذایی و کالاهای آرایشی بهداشتی غیر مجاز در سطح غرفه های تجاری کشف و امحا شده است.

کوچکی در ادامه خاطرنشان کرد : هدف از انجام امحا و پایش مستمر غرفه های تجاری دستیابی هرچه بیشتر ساکنین جوامع محلی و گردشگران به سبد غذائی سالم و افزایش ضریب اطمینان مصرف کنندگان از طریق حذف کالای تاریخ مصرف گذشته، غیرمجاز و تقلبی از چرخه مصرف می باشد و ضمن بررسی های آزمایشگاهی صورت گرفته پیش از صدور مجوز ترخیص، بازدیدهای مستمر در سطح عرضه نیز صورت می گیرد و کلیه اقلام غیرمجاز، تقلبی و تاریخ مصرف گذشته، جمع آوری و پس از اخذ مجوزهای قضائی امحاء می گردد.

وی از عرضه کنندگان و واردکنندگانی که همگام با نظام سلامت، به حذف کالای سلامت محور تاریخ مصرف گذشته و فاسد از چرخه مصرف اقدام می نمایند، قدردانی نموده و از تشدید بازرسی ها در ایام پایان سال و آمادگی مدیریت غذا و دارو جهت ارائه مشاوره، راهنمایی و پیگیری شکایات در خصوص تخلفات مربوطه خبر داد.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23293

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی