امروز: چهارشنبه 14 خرداد 1399 برابر با 03 جون 2020

مجمع عالی بسیج با هدف سازماندهی بسیجیان نخبه تشکیل شد

  • جمعه, 15 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس رئیس مجمع عالی بسیج گیلان گفت: بسیج متولی و مسئول انقلاب است و باید در خدمت انقلاب باشد.

سردار نظرعلی علیزاده در جمع پاسداران و بسیجیان در حسینیه سپاه این شهرستان با تسلیت ایام فاطمیه (س)، اظهار کرد: حضرت زهرا (س) به عنوان یک انسان کامل اسوه و الگوی تمام مردم به‌ویژه مسلمانان است.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) در ابعاد شخصیتی، عبادی، اجتماعی، سیاسی و مبارزه الگوی مناسبی بودند، افزود: وقتی به زندگی پربرکت این بانوی بزرگ اسلام که عمر کوتاهی داشت نگاه می‌شود می‌توان از تمام لحظه‌های زندگی ایشان به عنوان یک الگو استفاده کرد.

رئیس مجمع بسیج عالی گیلان گفت: در طرفداری و پشتیبانی از ولایت کسی مانند حضرت زهرا  (س) نبوده و وی تنها یار پیامبر (ص) بود.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) پس از پیامبر (ص) در کنار حضرت علی(ع) نقش کلیدی ایفا کرد، ادامه داد: ایشان در مظلومیت اقدام‌های خوبی انجام می‌داد و دشمنان را رسوا می‌کرد.

علیزاده حضرت زهرا (س) را الگویی دانست که باید از وی درس گرفت و در زندگی فردی، اجتماعی و خانوادگی خود از آن استفاده کرد و افزودامیدواریم بتوانیم سیره زندگی ایشان را در خانواده، اجتماع و... پیاده کنیم.

وی در ادامه رویکرد بسیج را در دو حوزه شجره طیبه صالحین و مدیریتی دانست و متذکر شد: بسیج در بحث مدیریتی به این نتیجه رسیده که بسیج را درگیر مدیریت بسیجی کند و در اختیار خود بسیجیان قرار دهد.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان توسعه، گسترش و حجم حضور بسیج در سطح کشور را در زمینه‌های مختلف نیازمند یک مدیریتی دانست که تمام مجموعه را همراه هم پیش می‌برد.

وی با اشاره به اینکه بسیج دارای یک کانون و بدنه است، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا مدیریت این بدنه و کانون را به بسیجیان بسپاریم.

علیزاده با بیان اینکه بسیج به اندازه توان خود نیاز به مدیریت داشت، اضافه کرد: براساس همین نگاه مبادرت به تشکیل شوراها و مجامع شده است.

ویمجامع و شوراها راساز و کار مجمع عالی بسیج دانست و اظهار کرد: هدف اصلی از تشکیل مجمع بسیج این بوده که در حوزه مدیریتی، بسیج تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و اجرا کند.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با بیان اینکه کسی بهتر از بسیجیان نسبت به جامعه خودشان اشراف و اطلاعات ندارد، افزود: نخبگان هر مجموعه بسیج نسبت به قشر خودشان تصمیم‌گیری کرده و کار را عملی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مجمع عالی بسیج با هدف سازماندهی بسیجیان نخبه تشکیل شده است، گفتمجمع عالی بسیج می‌تواند در ارتباط با شهرستان نقش‌آفرینی کند.

علیزاده با تصریح بر اینکه 30 درصد از بودجه فرهنگی سپاه برای برنامه‌های بومی و محلی و مصوب مجمع عالی بسیج هزینه می‌شود، اظهار کرد: حدود یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای برنامه بومی و محلی گیلان اختصاص یافته که مجامع بر اساس اولویت فرهنگی تصمیم می‌گیرند.

وی بسیج را متولی و مسئول دفاع از انقلاب خواند و متذکر شد:  اگر در صدر اسلام مسلمانان درست فکر می‌کردند امام علی و ائمه (ع) مظلوم واقع نمی‌شدند و ما نیزحق نداریم کاری انجام دهیم که انقلاب در درون خود مظلوم واقع شود.

این مسئول با بیان اینکه بسیج باید در خدمت انقلاب باشد یادآور شد: مجمع بسیج باید دست کارگزارانی که جا مانده‌اند را با برنامه‌ریزی بگیرد تا اشتغال رونق یابد.فارس

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 2334

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی