امروز: دوشنبه 11 فروردين 1399 برابر با 30 مارس 2020

ارائه تسهیلات راه اندازی مشاغل خرد، در توسعه پایدار موثر است

  • شنبه, 26 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار گیلان گفت: ارائه تسهیلات راه اندازی مشاغل خرد به افراد کم برخوردار به ویژه مناطق روستایی، در روند شکل گیری توسعه پایدار نقش کلیدی و موثری دارد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، دکتر ارسلان زارع امروز در دیدار مدیرعامل موسسه توسعه خدمات خرد روستا (تاک) به عنوان مجری طرح تامین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی، اجرای طرح موصوف را در راستای خودکفایی و اشتغال زایی قشر آسیب‌پذیر جامعه موثر دانست و اظهار داشت: اشتغالزایی هفت هزار نفر از اقشار آسیب پذیر به واسطه اجرای این طرح ، خرسندکننده است.

وی با تقدیر از بانک کشاورزی در اجرای طرح تامین مالی خرد با رویکرد شبکه ای و ارائه تسهیلات در این بخش خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات برای راه اندازی مشاغل خرد به افراد کم برخوردار به ویژه مناطق روستایی ، در روند توسعه پایدار نقش کلیدی دارد.

دکتر زارع توانمندسازی افراد کم بضاعت، ارتقاء سطح معیشت این افراد و کمک به اشتغال و توانمندسازی آنان را مهم دانست و افزود: هرگاه اجرای فعالیتی با رویکرد فرایندی، شبکه ای و هدفدار باشد؛ ثبات مشاغل حاصل از آن نیز پایدارتر بوده و تاثیرات مثبت قابل توجهی دارد.

استاندار گیلان حذف عناوینی همچون معتاد، معلول و جایگزینی این عبارت ها با واژگانی دیگر را اقدامی موثر در افزایش اعتماد به نفس و حرکت این افراد به سمت خودباوری و خودکفایی دانست و گفت: باید همه دستگاه های اجرایی در فراهم سازی زیرساخت های اشتغال و خودکفایی، نقش آفرین باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم ارائه آموزش های لازم برای ارتقاء سطح مهارتی و خودکفایی افراد تأکید و اضافه کرد: در این زمینه لازم است از ظرفیت نهادهایی همچون فنی و حرفه ای استفاده شود.

وی یادآور شد: این ظرفیت در گیلان وجود دارد که تعداد 316 گروه خودیار فعال، به 500 گروه افزایش یافته و در جهت اجرای هرچه بهتر این طرح، حمایت های لازم صورت گیرد.

برنامه تأمین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی (تاک) با هدف کلی توانمندسازی، ارتقاء و بهبود سطح معیشت زندگی و مقاوم سازی در برابر شوک های اقتصادی افراد کم در آمد و آسیب پذیر واجد شرایط با تأکید بر قشر زنان و جوانان روستایی از جمله زنان سرپرست خانوار و خودسرپرست است.

این برنامه در استان گیلان در مرحله اول با 50 گروه خودیار در دو شهرستان لاهیجان و آستانه اشرفیه فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر هفت شهرستان با 204 روستا و 316 گروه  خودیار و پنج هزار و 329 عضو در اجرای این برنامه فعالیت دارند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23445

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی