امروز: چهارشنبه 09 مهر 1399 برابر با 30 سبتامبر 2020

بیمارستان های رازی و حضرت رسول اکرم(ص) رشت با ظرفیت کامل در اختیار بیماران مبتلا به کروناویروس

  • دوشنبه, 12 اسفند 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار گیلان با بیان اینکه بیمارستان های رازی و حضرت رسول اکرم(ص) رشت با ظرفیت کامل در اختیار بیماران مبتلا به کروناویروس هستند، گفت: آمادگی استقرار یکصد تخت توسط بخش درمان تامین اجتماعی و ۲۰۰ تخت هلال احمر وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ارسلان زارع در جلسه ستاد مقابله با کروناویروس، با اشاره به اینکه بیمارستان های رازی و حضرت رسول اکرم(ص) رشت با ظرفیت کامل در اختیار بیماران مبتلا به کروناویروس هستند، افزود: بالغ بر ۱۵۰۰ تخت در حال حاضر به این موضوع اختصاص پیدا کرده که امیدواریم بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی تالش نیز با تجهیز شدن طی روزهای آینده آماده پذیرش بیماران شود.

وی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت های درون استانی برای پشتیبانی از نیازمندی های دانشگاه علوم پزشکی استفاده می کنیم، گفت: کلیه موارد کشف شده توسط تعزیزات حکومتی و مقامات قضایی از جمله تجهیزات پزشکی، ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده تحویل دانشگاه علوم پزشکی می شود تا به نحو مقتضی در اختیار شبکه توزیع قرار گیرد.

استاندار گیلان با قدردانی از همکاری شایسته مردم شریف استان مبنی بر کاهش ترددها و حضور بیشتر در منازل، اظهار کرد: انتظار دارم کماکان با توجه به توصیه های پزشکی نسبت به رعایت موارد بهداشتی و مراقبتی اقدام کنید و تا حد امکان منازل خود را ترک نکنید.

وی همچنین به بخشنامه کشوری مبنی بر تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی، سینماها و نیز مسابقات ورزشی بدون حضور تماشاچی تا ۱۶ اسفندماه اشاره کرد.

زارع از پیش بینی تمهیدات لازم برای راه اندازی و مکان یابی استقرار یکصد تخت توسط بخش درمان تامین اجتماعی تا هفته آتی خبر داد و خاطرنشان کرد: دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز برای استقرار ۲۰۰ تخت و نیز همکاری نیروهای داوطلب و تجهیزات مورد نیاز اعلام آمادگی کرده است.

وی با تقدیر از همکاری بخش خصوصی در مسیر خدمت به مردم، گفت: انتظار ما از بیمارستان های بخش خصوصی این است تا به منظور همکاری مضاعف با بخش درمان، تخت های بیشتری را در اختیار مبتلایان کروناویروس قرار دهند.

استاندار گیلان همچنین ضمن قدردانی از اطلاع رسانی رسانه های جمعی، فعالان مدنی و اجتماعی، سمن‌ها، صداوسیما و نیز مردم که در انتشار مفاهیم موثر آموزشی در بستر فضای مجازی مشارکت داشته اند؛ از دست اندرکاران این حوزه خواست تا ضمن استمرار فعالیت ها در این بخش، به صورت مبتکرانه و خلاقانه تلاش های بی وقفه کادر درمانی، پزشکان، پرستاران و نیروهای خدماتی را به عنوان افراد حاضر در خط مقدم مقابله با کروناویروس منعکس کنند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23602

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی