امروز: دوشنبه 29 دی 1399 برابر با 18 ژانویه 2021

درگیلان توانایی خدمات‌رسانی به بیماران خود را هم نداریم چه برسد به مسافران/استارت احداث زیرساخت بیمارستان صحرایی در استان گیلان

  • شنبه, 17 اسفند 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با اشاره به آغاز ساخت احداث بیمارستان صحرایی در لاکان رشت از وزیر بهداشت خواست با توجه به کمبود کادر درمانی و پرستاری در گیلان، پرستاران استان‌هایی که در آنان شیوع کرونا کم است را به گیلان اعزام کند.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس محمدحسین قربانی با بیان اینکه استان گیلان در هفته گذشته پیک شیوع ویروس کرونا در کشور بوده است، اظهار کرد: امروز در یک جنگ تمام‌عیار هستیم زیرا کرونا یک ویروس به‌عنوان یک دشمن نامرئی و خشن در کمین تک‌تک مردمان گیلان بوده و اگر مردم به آن توجه نکنند قطعاً با مشکل مواجه می‌شوند.

وی خود قرنطینه شدن مردم در منازل را یک تکلیف شرعی و انسانی دانست و گفت: تنها را قطع زنجیره ویروس کرونا و کنترل آن، ماندن مردم در منازل خود است و اگر مردم به این امر توجه نکنند شاید مجبور شویم با قوه قهریه مردم را در منازل قرنطینه کنیم.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان با اذعان به اینکه مسدود شدن جاده‌های گیلان اقدام بسیار خوب و مؤثری بوده است، تصریح کرد: مسدود شدن جاده‌های ورودی استان گیلان اقدام بسیار خوبی بود زیرا ما در گیلان توانایی خدمات‌رسانی به بیماران خود را هم نداریم چه برسد به مسافران.

قربانی مهم‌ترین نیازمندی‌های گیلان را تجهیزات پزشکی برای کادر درمانی دانست و افزود: تجهیزات حفاظت شخصی پرستاران و پزشکان به‌مانند ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی ازجمله نیازمندی‌های مهم برای سربازان خط مقدم مقابله با کرونا است که باید فراهم شود.

وی با تأکید بر کمبود تخت در بیمارستان‌های استان گیلان بیان کرد: با توجه به نیاز بستری شدن و حاد بودن شرایط بعضی از بیماران نیاز داریم تا تخت‌های بیمارستان به‌ویژه تخت‌های آی سی یو را در قالب افزایش تخت‌های کل بیمارستان‌های استان یا احداث بیمارستان صحرایی افزایش دهیم.

عضو ستاد مرکزی قرارگاه مبارزه با ویروس کرونا کشور با بیان اینکه در استان کمبود کادر درمانی و پرستاری وجود دارد، گفت: در تماسی که با وزیر بهداشت داشتم گفتم تا پرستاران استان‌هایی که در آنان شیوع کرونا کم است را به استان گیلان اعزام کنند زیرا کادر درمانی ما بسیار خسته هستند‌.

قربانی از استارت احداث زیرساخت بیمارستان صحرایی در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: مقرر شد سپاه پاسداران ۱۰۰ تخت در بیمارستان رازی اختصاص و آغاز احداث زیرساخت بیمارستان صحرایی در لاکان توسط سپاه پاسداران و ارتش انجام شود.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23628

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی