امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

  • وزیر بهداشت خبر داد؛
اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از ۲۰ فروردین

  • چهارشنبه, 13 فروردين 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نمکی با اشاره اجرای موفق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، گفت: از روز ۲۰ فروردین و بعد از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، طرح دیگری به نام فاصله‌گذاری هوشمند را دنبال می‌کنیم که در آن تلاش می‌کنیم برخی از کسب‌وکار‌ها یا ارائه‌دهندگان خدمات یا مراکز مذهبی براساس یک سری پروتکل‌هایی فعالیت خود را از سر بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: آمار مشارکت در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا از مرز ۶۷ میلیون رصد گذشت که بیش از ۵۵ میلیون نفر از طریق تلفن و بیش از ۱۱ میلیون نفر توسط ثبت در سامانه با ما همراهی کردند.

نمکی گفت: این رقم بسیار قابل توجهی در دنیا است و مورد توجه کارشناسان جهانی عرصه بهداشت قرار گرفته است. چنین پایش گسترده‌ای با وسعت سرزمینی ما کار بی‌نظیری بود که با همت همه مردم و نیرو‌های بسیج و برخی سازمان‌های مردم نهاد رقم خورد. این نشان می‌دهد مردم به نظام سلامت کشور اعتماد کامل دارند.

او تشریح کرد: از این تعداد حدود ۴۳۰ هزار نفر معاینه شدند و حدود ۳۰۴ هزار نفر بدون مشکل بودند، ۱۰۴ هزار نفر مراقبت در منزل شدند، ۲۵۸۴ نفر درمان سرپایی شدند و ۱۹۲۴۷ نفر به بیمارستان‌ها ارجاع شدند و ۵۹۸۸ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وزیر بهداشت تأکید کرد: این کار بزرگ توانست فشار زیادی را از دوش پرسنل بیمارستانی ما کم کند.

نمکی با اشاره اجرای موفق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، گفت: از روز ۲۰ فروردین و بعد از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، طرح دیگری به نام فاصله‌گذاری هوشمند را دنبال می‌کنیم که در آن تلاش می‌کنیم برخی از کسب‌وکار‌ها یا ارائه‌دهندگان خدمات یا مراکز مذهبی براساس یک سری پروتکل‌هایی فعالیت خود را از سر بگیرند.

او درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور اظهار کرد: وضع ما در کل استان‌ها بسیار بهتر از قبل است که البته این به آن معنا نیست که ما بیماری کرونا را کنترل و مهار کرده‌ایم بلکه در فاز مدیریت بیماری هستیم. البته در برخی از استان‌ها به مرحله کنترل و مهار بیماری رسیده‌ایم که به مرور به اطلاع مردم خواهیم رساند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23754

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظرات  

 
0 #1 محمدرضا کیانفر در تاریخ: جمعه 15 فروردين 1399 ، ساعت 01:01 ب ظ
سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: روزهای آینده مقابله با کرونا متحول می‌شود.

آقای نمکی،
با حرف هیچ چیز متحول نمی‌شود باید سریعاً:
1-زندانیانی که دادستان مدعی‌شان بوده بلااستثنا آزاد گردند،
2-روش تولید الکل طبی از طریق تلویزیون سراسری به هموطنان آموزش داده شود،

سرور گرامی،
تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1-مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
2-به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
با تشکر از توجه شما،
نقل قول
 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی