امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

فعالان رسانه ای آسیب دیده از کرونا مشمول بیمه بیکاری می شوند

  • یکشنبه, 17 فروردين 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به آسیب دیدگی کسب و کار فعالان رسانه ای به واسطه شیوع ویروس کرونا گفت: دولت برای حمایت از این قشر، به خبرنگاران بیمه شده سازمان تامین اجتماعی برای سه ماه بیمه بیکاری پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، کریم خورسندی  اظهار داشت: تمامی فعالان رسانه ای  بیمه شده سازمان تامین اجتماعی که طی این مدت دچار چالش برای کسب در آمد شده اند، می توانند با ثبت نام در سایت سازمان تامین اجتماعی و ارائه کد بیمه کارگاهی از مزایای سه ماه ( اسفند ، فروردین و اردیبهشت)  بیمه بیکاری بهره مند شوند .

وی  یاد آور شد: کسب و کار خبرنگاران نیز همچون مشاغل دیگر بدلیل  شیوع ویروس کرونا  دچار آسیب شده و دولت نیز در کنار مشاغل دیگر و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از این قشر  حمایت می کند.

وی  در ادامه با  ابراز امیدواری برای مهار و ریشه کنی بیماری کرونا  تصریح کرد: با توجه به شیوع این بیماری و حساسیت موضوع،  فعالیت بسیاری از رسانه ها محدود شده و بسته به شرایطی که بتوانند ، کار می کنند ؛ ضمن انکه عید نوروز نیز فرصتی برای خود قرنطینگی این فعالان رسانه  و سایر مشاغل بود تا این بیماری تا حدی فروکش کند.

خورسندی ادامه داد: فروکش کردن این بیماری در شرایط کنونی به معنای  قطع کامل زنجیره انتقال ویروس کرونا نیست؛  و از این رو، باید مدیران رسانه ها ، بویژه رسانه های مکتوب همچنان شرایط قبلی را ادامه دهند و با احتیاط و دور کاری و نوبتی کردن  نیروهای خود برای حفظ سلامتی آنها و جلوگیری از شیوع دوباره این  بیماری کمک کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا چاپخانه ها تا  پایان هفته جاری تعطیل است، تصریح کرد:  شیوع دوباره کرونا در استان دغدغه همه ماست و  قطع کامل زنجیره انتقال ویروس کرونا نیاز به عزم همگانی دارد . ؛ از این رو باید برای غلبه بر این ویروس کمک کنیم.

وی خاطر نشان کرد:  اصحاب رسانه نیز باید  برای کمک به جامعه ابتدا از خود و نیروهای شان مراقبت کامل را انجام دهند .

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان همچنین  با قدردانی از رسانه ها جهت فعالیت  و اطلاع رسانی برای کمک به آگاهی جامعه و بهبود وضعیت  بر لزوم انتشار اخبار صحیح و دقیق توسط رسانه ها تاکید و اظهار کرد: یکی از عوامل ابتلاء به این بیماری کاهش سیستم ایمنی بدن که استرس از مولفه های این امر می باشد،  ؛ بنابراین ، خبرنگاران باید در جامعه امید آفرینی کنند و از انتشار مطالب کذب و بدون منبع بپرهیزند.

گیلان دارای ۲۱۴نشریه  مکتوب ، ۱۰روزنامه ، ۵۶ هفته نامه ، ۲۲ دو هفته نامه ، ۵۰ ماهنامه ، هشت دو ماهنامه ، ۴۷ فصلنامه ، ۱۹ دو فصلنامه  و دو سالنامه، ۱۹ رسانه دولتی ، ۱۴ خبرگزاری ، ۱۶۰ پایگاه خبری ، ۱۹ نشریه الکترونیک غیر برخط می باشد .

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23766

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی